Alanyaspor

Alanyaspor her sene olduğu gibi bu sene de başarılı bir şekilde ilerleme göstermiştir. Spor alanında her zaman aktifliğini devam ettiren Alanya her spor alanında galibiyete devam etmektedir. Futbol, voleybol, basketbol olsun spor anlamında oldukça sosyal bir şehirdir.  

Alanyaspor, Gaziantep Futbol Kulübü’yle yaptığı karşılaşmada karşı tarafı 2- 0 mağlup etti. Maç hırslı ve heyecanlı bir şekilde başladı. Maçın 21. dakikasına kadar gol yokken, 21. Dakikasında Leroy Fer topu kafayla fileye gönderdi. Golden sonra iki takım da birbirine karşı daha dikkatli ve savunmada oynamaya başladı. İlk devre bittiği zaman Alanyaspor Gaziantep Futbol Kulübü’ne karşı 1- 0 skor üstünlüğündeydi. Yapılan karşılaşmanın 2. yarısında oyuncular daha hırslı bir şekilde oyuna başladı. Gaziantep Futbol Kulübü ilk yarıya göre daha atak olmaya başladı. Maçın 53. dakikasında Jure Balkovec skoru 2- 0’ yükseltti. Bu skordan sonra Alanyaspor biraz daha savunmaya geçerek maçı 2- 0 olarak sonlandırdı.

Alanya Yarı Finalde

TFF Plaj Futbolu Ligi’nde bu sene Alanya çeyrek final müsabakalarının ardından yarı finalde. Yarı finale geçebilmek için Karataş Belediyespor ile çekişmeli bir mücadele gerçekleştirdi. Bu karşılaşmada ilk periyot 1- 1 geçildi. İkinci periyotta ise iki takım da gol atamadı. Üçüncü ve son periyotlar oldukça gergin ve sert bir şekilde gerçekleştir. Son periyodun bitmesine 6 dakika kala Karataş Belediyespor gol attı ve Alanyaspor da bunun altında kalmadı. Böylece 2- 2 eşitlik ile sonuçlanmış oldu. Turu geçecek olan takım için 3 dakikalık ilave bir bölüm oynandı. Alanya Belediyespor bu periyotta galip geldi ve yarı finale kaldı.

Alanyaspor Genel Haberleri

Alanyaspor genel haberleri incelenecek olursa yakın zamanda kulübün Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı da gerçekleşti. Genel kurul ses getiren ve önemli isimlerden oluşmaktadır. Saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından Hasan Çavuşoğlu’nun konuşma videosu izlendi.

Alanya’da gerçekleşen diğer spor hareketleri de son hız devam etmektedir. Türkiye Bisiklet Federasyon’u tarafından yapılan bisiklet yarışması Alanya’da başlamıştır. Toplam olarak 500 sporcunun katıldığı bisiklet yarışının ardından bir ödül töreni de düzenlenmiştir.

Alanya Anadolu Yıldızları ve kulübü Alanya Belediyespor Erkek Basketbol takımı arasında gerçekleşen müsabakayı Alanya Anadolu Yıldızları Spor Kulübü 57- 26’lık bir mücadeleyle kazandı.

Alanya’da Dünyanın En Güçlü Adamı

Bu sene yapılan mermer blok kaldırma yarışını Alanya ev sahipliği yapmıştır. Toplam 12 adet sporcu bu yarışa katılmıştır. 100- 110- 120- 130 ve 160- 170- 190- 210 kiloluk mermer blok kaldırma kategorileri düzenlenmiştir. İki yarışın sonucunda günün kazananı ise Letonya’dan katılan Ivars Smaukstelis olmuştur. Bunun devamında ise Deadlift araç kaldırma, conan tekeri 330 kg, tır çekme ve araçlara kum torbası yükleyip çekme gibi farklı kategorilerde de sporcuların mücadelesi olacaktır.