Alanyaspor’a Sivas Yolunda Sis Engeli

Süper Ligde sonucu en çok merak edilen maçlardan biri olan Sivasspor-Aytemiz Alanyaspor maçı 21 Şubat Cuma günü (yarın) Sivas 4 Eylül Stadyumunda oynanacak. Süper Lig sıralamasında 42 puanla 4. Sırada bulunan Sivasspor ile 39 puanla Sivasspor’un altında 5. Sırada bulunan Aytemiz Alanyaspor ligin üst sırasındaki bu sıralamayı değiştirme ihtimali olan bir karşılaşmaya çıkıyorlar.

Aytemiz Alanyaspor geçen hafta aldığı Gençlerbirliği yenilgisinin moral bozukluğunu üzerinden atarak Sivasspor maçına odaklandı. Sivas’a bugün havayolu ile giden Aytemiz Alanyaspor takımını taşıyan uçak yoğun sis sebebiyle Sivas Havalimanı’na iniş yapamadı. Sivas’a iniş yapamayan uçak Kayseri Havalimanı’na yönlendirildi. Aytemiz Alanyaspor takımı Kayseri Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra karayolu ile Sivas’a geçecek.

Sivasspor Şampiyonluktan Kopmak İstemiyor

Süper Ligin ikinci yarısına kötü bir başlangıç yapan Sivasspor son 5 maçında galibiyet yüzü görmedi. Liderlik koltuğundan da inen Sivasspor geçen hafta Trabzonspor’a karşı aldığı 2-1 yenilginin izlerini silmek bu yüzden de Aytemiz Alanyaspor maçından 3 puan almak istiyor. Süper Ligin şampiyon adaylarından olan Sivasspor son maçlardaki başarısız sonuçları ile şampiyonluk yarışından kopma seviyesine geldi. Sivasspor’un hedefi Sivasspor- Aytemiz Alanyaspor maçından galip ayrılan taraf olmak ve şampiyonluk yarışındaki iddiasını devam ettirmek istiyor.