Alanyaspor’da Hareketlilik Sürüyor

 Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken işler çıkartan Alanyaspor, gelecek sezonun çalışmalarına devam ediyor ancak Turuncu Yeşilli takımda hareketlilik hiç durmak yorulmak bilmiyor. Akdeniz temsilcisinin bu sezon tam anlamıyla istediği verimi alamadığı oyuncularından Diedhio’nun İtalyan temsilcisi Lecce’nin yolunu tutacağına dair iddialar her geçen gün daha kuvvetli hale geliyor.

Golcü Gidiyor

Bu sezon Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda fark yaratan performanslar sergileyen Alanyaspor’da yaz transfer dönemi oldukça hareketli geçecek görünüyor. Akdeniz temsilcisi işleri yoluna koyabilmek adına çalışmalarına devam ediyor ancak durmadan bir oyuncunun ayrılığına dair haberlerin çıkması transfer süreçlerini takip eden taraftarları tedirgin ediyor.

Geçtiğimiz yaz Bristol City’den Alanyaspor ‘a transfer olan Famara Diedhiou, hem burada hem de Senegal Millî Takımı ile sergilediği performans sonucunda dikkatleri çekmeyi başardı. Alanyaspor ile 2025’e kadar sözleşmesi bulunan oyuncu ile özellikle Lecce’nin ilgilendiği belirtiliyor.

İtalya Serie A’ya yeni yükselen Lecce’nin transfer pazarında etkin olması beklenirken özellikle bir golcü takviyesi istediği ifade ediliyor. Corriere dello Sport’un haberine göre de listenin ilk sırasında Senegal ile Afrika Ululslar Kupası zaferi yaşayan Famara Diedhiou var.

Senegalli golcü sezon içerisinde yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bir türlü istenilen maç sayısına ulaşamadı ancak oynadığı maçlarda sergilediği performanslar onu gerek Lecce gerekse de başka takımların radarına sokmak adına gayet yeterliydi.

Geride kalan sezonda Alanyaspor formasıyla toplam 29 maça çıkan Famara Diedhiou; 13 gol, 1 asistlik skor katkısı sağladı.

Kombineler Çıkıyor

Kombine satışı, 13 Haziran Pazartesi günü saat 10.00’dan itibaren genel satışa açılacak ve satın alma işlemleri www.passo.com.tr ve Passo Mobil uygulama üzerinden devam edecek. Ayrıca 1 Temmuz Cuma gününden itibaren Alanyaspor Passolig Ofisi de hizmet vermeye başlayacak. Alanyaspor Passolig Kartı olan taraftarlar, E-Bilet kullanım süresini 31 Mayıs 2023’e kadar uzatması gerektiği belirtildi. Alınacak her koltuk için passolig kartı zorunlu olurken, kişi başı kombine satın alma limiti ise 5 olarak belirlendi.

Kombine fiyatları ise şu şekilde: Maraton tribünü E blok bin 500 TL, Maraton tribünü D-F blok bin 250 TL, Maraton tribünü A-B-C-G-H-I blok bin TL, Güney ve Kuzey kale arkası tribünü 500 TL.

Alanya temsilcisi bu sezon bilhassa büyük ekiplerle oynadığı müsabakalarda taraftarının desteğinden bir hayli faydalandı. Bununla birlikte kulübün hele ki Antalyaspor bu kadar ciddi bir yükselişe doğru geçmişken daha fazla taraftar desteği alması gerektiği kesin

Tüm bunlarla birlikte Alanyaspor’un gündeminde pek çok maddenin de yer aldığını belirtmek gerekiyor. Takımın İtalyan Teknik Direktörü Francesco Farioli’nin ayrılığına dair ihtimaller her geçen gün daha da artarken, genç teknik adamın yerine getirilecek ismin kim olacağına dair haberler de basına yansımaya başlamış durumda.