Alanyaspor’da Oyuncuların Kaderi Belli Oluyor

Bu sezon 3 farklı teknik adamla çalışmasına rağmen çok iyi işler çıkartan Alanyaspor, gelecek sezon Süper Lig’de daha iyi işler çıkartabilmek adına çalışmalara başlamış durumda. Türk futbolunun değerli akademilerinden biri haline gelen Turuncu Yeşilli ekibe gelen oyuncuların yüzlerindeki mutluluk net bir şekilde okunurken bu sezon o oyuncu Emre Akbaba’ydı. Başarılı On Numara, eski takımına kiralık olarak döndükten sonra tekrar seviye atladı. Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre Emre Akbaba artık Galatasaray’a geri dönmek adına bavullarını toplarken sezonun en iyi isimlerinden biri olan Efecan Karaca kulüpte kalacak gibi görünüyor.

Yıldızların Biri Gidiyor Biri Kalıyor

Bu sezon Süper Lig’de 3 farklı teknik adamla çalışmış olmasına rağmen başarılı bir sezonu geride bırakan Alanyaspor’un içinde ukde kalan tek durum Avrupa biletini alamamak oldu.

Turuncu Yeşilli ekip Türkiye Kupası’na Yarı Final aşamasında veda ederken ligi de 5’inci olarak tamamladı. Bununla birlikte şampiyon Trabzonspor Türkiye Kupası’nı alabilmiş olsaydı Turuncu Yeşilli ekip adına da Avrupa kupaları açılmış olacaktı.

Artık yaşananlar yaşandı ve Alanyaspor gelecek sezonun ajandasını hazırlamaya başladı. Kadrosundan göndereceği isimleri, transfer edeceği isimleri belirlemeye başlayan Akdeniz temsilcisinde sezona damga vuran isimlerden biri olan Emre Akbaba, Galatasaray’a geri dönecek gibi görünüyor.

Başarılı orta saha Galatasaray’daki baskılı ortam nedeniyle nefes alabilmek adına geldiği Alanyaspor’da eski günlerini hatırlatan bir performans sergiledi ve bu sezon takımı adına en çok gol atan oyuncu oldu.

Bununla birlikte sezon içerisinde katıldığı bir panelde de bu durumu dile getiren Emre Akbaba, Alanyaspor’daki görevi bittikten sonra Galatasaray’a geri dönüp kendini bir kez daha kanıtlamak istediğini ifade etmişti.

Asist Kralı Kalıyor

Öte yandan Alanyaspor’un bu ara transfer döneminde bir kez daha göndermek adına masaya oturduğu ve yine transferine onay vermediği Efecan Karaca her transfer döneminde olduğu gibi bu dönemde de ismi birçok kulüple anılan oyunculardan birisi.

Sezonu asist kralı olarak tamamlayan ve bu sezon yine şahane işler çıkartan başarılı oyuncunun bu sefer Alanyaspor’da kalması daha muhtemel gözüküyor. 32 yaşındaki kanat oyuncusu şahane bir sezonu geride bırakmış ve Fenerbahçe’ye transferi son anda yattıktan sonra Turuncu Yeşilli ekibiyle sözleşme uzatmıştı.

Bununla birlikte Teknik Direktör Francesco Farioli ile alakalı olarak da transfer haberlerinin basına yansıdığını hatırlatmakta fayda var. Devre arası transfer döneminde spor medyasının lider gazetesi The Atletic tarafından Newcastle United’ın radarındaki hocalardan biri olduğu iddia edilen İtalyan teknik adama, ülkesinin ekiplerinden Spezia tarafından teklif geldiği iddia ediliyor.

Alanyaspor adına yine hareketli geçecek bir transfer dönemi kendisini belli ediyor. Tüm bu hareketliliğe rağmen kulübün başarılı olabilmesi de gerçekten ayrı bir pencereden değerlendirilmesi gereken durumlardan biri.