Alanyaspor’dan Son Haberler

Bu sezon Alanyaspor beklenenin çok üzerinde bir performans sergileyerek ligi 5. Olarak bitirmeyi başarmıştı. Bu başarının ardındaki isim 1.91 puan kazandırma ortalamasıyla takımın başında olan Francesco Farioli, 22 maçta güney ekibinin teknik direktörlük koltuğunda oturmuş olan teknik direktörün takımdan ayrılması günlerdir konuşuluyor.

Kendisine bol bol gelen tekliflere rağmen Alanyaspor’dan vazgeçmeyen teknik adam son günlerde transfer çalışmalarında bulunuyor ancak bir türlü başarı elde edilemiyor. Artık takımın bir an önce transfer haberleriyle beraber gelecek sezon çok iddialı bir başlangıç yapılacağını dosta düşmana ilan etmesi gerekiyor. Öte yandan takımdan ayrılması muhtemel görünen bazı isimlerde var.

Tayfur Bingöl İçin Beşiktaş’tan Teklif

Rıdvan Yılmaz için Frankfurt ile anlaşma aşamasında bulunan Beşiktaş, Alanyasporlu Tayfur Bingöl’ü transfer etmek için harekete geçti. İki kulüp para ve Salih Uçan takasıyla anlaşmaya çok yakın! Alanyaspor’da gösterdiği performansla kariyerinin en skorer dönemini geride bırakan Tayfur Bingöl’ün hayali gerçek oluyor. Futbolcu devre arasında Alanyaspor ile 3 yıllık sözleşme uzatmış ve imza töreninde, tek bir hayalim var, Alanyaspor futbolcusu olarak Beşiktaş’a transfer olmak demişti. Bu Beşiktaş transferinin gerçekleşmesi hayatının en büyük amacıymış. Olmazsa da futbolu Alanyaspor’da bırakmak istiyorum diyerek konuşmasını bitirmişti. Şimdi de o hayallerin gerçekleşme anı yaklaştı, Tayfur Bingöl için siyah beyazlılar resmi teklifte bulundu.

Rıdvan Yılmaz’ın da ayrılma olasılığına karşı ilk teklifini sunan Beşiktaş, 2 milyon Euro bonservis bedelinin belirlenmesinin ardından pazarlıklar başladı. Siyah beyazlıların para + futbolcu teklifini değerlendirmeye alan Alanyaspor, son olarak 1 milyon Euro ve Salih Uçan talebini iletti. Son teklifle birlikte Beşiktaş’ın ücrette indirim beklediği, ancak tarafların anlaşmaya yakın olduğu öğrenildi. İmzaların atılması halinde Tayfur Bingöl; Beşiktaş’ın yolunu tutacak, Salih Uçan ise 2 sene aranın ardından kiralık olarak Alanyaspor’a geri dönecek.

Dominika Başbakanı’ndan Alanyaspor’a Ziyaret

Bir dizi ziyaret için Alanya’da bulunan Dominika Başbakanı Roosevelt Skerrit, Dominika Dışişleri Bakanı Emanuel Nanthan ve iş adamı Ian Edwards, Alanyaspor’u ziyaret etti. Başkan Hasan Çavuşoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dominika Başbakanı Roosevelt Skerrit, Dominika Dışişleri Bakanı Emanuel Nanthan ve iş adamı Ian Edwards’a Alanyaspor forması hediye etti. Skerrit, Nanthan ve Edwards ise Başkan Çavuşoğlu ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Destek Kampanyası

Alanyaspor Store, ‘Turuncu Sevdam’ kampanyası ile taraftarların ve işletmecilerin, lisanslı ürünleri satın alarak hem kulübe destek olması hem de kentte turuncu yeşilli renklerin hakim olması amaçlıyor. Alanyaspor Store Kurumsal Satış Müdürü Serhat Coşkun, Alanya’da yaşayan herkesi kampanyaya destek vermeye davet etti ve bu desteğin takımın gelişimi için oldukça faydalı olacağını belirtti. Bu amaçla öncelikle Alanyaspor taraftarlarını, daha sonra tüm işletmecileri mağazadan ürün satın almaya, işletmelerinde turuncu yeşilli ürünleri kullanmaya davet etti.