Alanyaspor’un Bu Sezonu

Alanyaspor futbol kulübü Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan 10.128 kişilik bir stadyumda performansın sunulduğu bir alanda yer alıyor. Bahçeşehir okulları stadyumu takım maçlarına ev sahipliği yapıyor. Süper Lig’de 9. sırada yer alıyor. Alanyaspor’un son olarak Ümraniyespor ile yaptığı karşılaşmada 3-1 yenilgisi bulunuyor. Süper Lig 1. 2. 3. lig ile amatör ligde farklı sezonlarda mücadeleleri ile ön plana çıkıyor. Son olarak 2016 yılından beridKir 6 sezondur Süper Lig’de performansını ortaya koymaya devam ediyor.

Türkiye Kupası maçlarında 2019 yılına finalist olarak gösterilen takım 2020 ve 2021 yılları içerisinde yarı finale kadar yükselmiştir. Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Ümraniyespor ile Alanyaspor arasında yaşanan müsabaka sosyal medyanın gündemindeydi. Mücadelede en çok dikkat çeken sahne ise karşı takımın kornerden attığı golün ağlarla buluşması oldu. Ümraniyespor takımını içerisinde yer alan oyuncunun 38. dakikada sadece kornerden attığı bu gol takımı 2-0 öne geçirmiş oldu. Alanyaspor‘un kalecisi Runarsson’un bu dikkatsizliği gözlerden kaçmadı.

Alanyaspor’da Hedef İlk 4

Alanyaspor’un son maçlarda ortaya koyduğu performans pekte beğenilmeyecek bir duruma doğru evriliyor. Ümraniyespor için yeni bir milat olarak kabul edilen Süper Lig’in 12. haftasında gerçekleşen müsabaka Alanyaspor için büyük bir hezimet oldu. Yaşanan bu talihsizliğin henüz dün yapılan açıklamanın sebep olabileceği de düşünülüyor. Geçtiğimiz gün olağanüstü genel kurul toplantısında başkan Hasan Çavuşoğlu da bulunuyordu.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası kongresinde gerçekleşen konferansta başkanın sözleri dikkat çekti. Kulübün sabit gelir kaynaklarını gittikçe azaldığını Süper Lig’de bu şekilde kalmanın oldukça zor olduğunu ifade ettiği konuşmasının devamında “Gelirlerimiz bütçenin üçte ikisini dahi karşılayamıyor” yorumunda bulundu. Süper lig’de bulunmamız bir mucize kulübe destek vermeliyiz, yorumlarında da bulundu. Bu durum arka planda kulübün maddi olarak zor durumda olduğunu ve bu durumun oyunculara da elbette ki olumsuz şekilde yansıyabileceğini de düşündürüyor.

Alanyaspor’un Son Haftaları

Alanyaspor-Ümraniyespor ile yapılan son maç sonrasında 16 puan aldı ve maç fazlası vererek 9. sırada yerini buldu. Yaşanan tüm bu olumsuzlukların üzerine bir de Spor Toto Süper Lig’in 11.haftasında yaşananlardan dolayı Galatasaray futbol kulübünün hamlesi de ortalığı karıştırdı. Alanyaspor ve Galatasaray arasında yaşanan müsabakada 2-0 kayıpla devam eden maçta 2-2 beraberlik elde edilmişti.

Çok konuşulan bu maçta hakem Ali Palabıyık büyük tepki çekti. Hakemin maç içerisinde verdiği kararlara yönelik tutarsızlığı ön plana çıkıyor. Galatasaray futbol kulübü olaylı geçen maçın 65. dakikadan sonrasını yeniden oynanması gerektiğini ifade ederek TFF’ye başvuruda bulunmuştu. Alanyaspor’un hakemi Ali Palabıyık için ise etik kurulda şikayet oluşturuldu. Tüm bu şikayet süreçleri henüz sonuçlanmış değil. Yaşanan bu talihsizliklerin de ligin 12. haftasındaki düşük performansın nedeni olabileceği de söyleniyor.