Alanyaspor’un Eski Hocası Kayserispor’a Gitti

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda oldukça iyi işler çıkartan Alanyaspor, gelecek sezonun çalışmalarına devam ediyor ancak Turuncu Yeşilli takımda bazı belirsizlikler de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Takımın başarılı teknik direktörü Francesco Farioli birçok Avrupa kulübünün radarında ve bu bağlamda her an yeni bir ayrılık haberi duyurulabilir. Bununla birlikte Farioli’nin yardımcılığını yaptığı ve bugünkü Alanyaspor’un oluşmasında ciddi bir payı olan Çağdaş Atan da Akdeniz temsilcisine rakip olarak Kayserispor’un başına geçiyor.

Farklı Tarzlar Farklı Hocalar

Bu sezon 3 farklı teknik adamla çalışan Alanyaspor’un her alanda başarılı işler çıkartmış olması futbolseverler ve yöneticiler açısından incelenmesi ve örnek alınması gereken bir durum olarak nitelendirilebilir.

Turuncu Yeşilli ekip sezona Çağdaş Atan ile başladıktan sadece birkaç hafta sonra teknik direktör değişikliğine gitmiş ve Bülent Korkmaz’ı göreve getirmişti. Bununla birlikte Korkmaz iyi performanslar sergilemiş olsa da onun futbol tarzının Akdeniz temsilcisine uymadığı düşünüldü ve bir kez daha yol ayrılığına gitme kararı alındı.

Bu karar sonrasında Fatih Karagümrük ile yolları ayıran Francesco Farioli göreve getirildi. Farioli yönetiminde var olan iskeletin farklı yönlerini ortaya çıkartan Alanyaspor, sezonu Süper Lig’de de Türkiye Kupası’nda da olabilecek en iyi noktalarda bitirdi demek yanlış olmaz.

Ancak gelecek sezona girilirken tablo sezon içindekine göre daha karanlık. Zira Francesco Farioli uzun bir süredir Avrupa takımlarının gündeminde ve İtalyan teknik adam her an bir başka ekiple anlaşabilir.

O Geri Dönüyor

Öte yandan Farioli’nin Alanyaspor’a bu kadar aşina olmasını da, Alanya temsilcisinin bu kadar başarılı olabilmesini de sağlayan isimlerden biri olan Çağdaş Atan, takımdan ayrıldıktan sonra ilk kez geri dönüyor.

Genç teknik adam, Alanyaspor’dan ayrıldıktan sonra ilk olarak Altay ile görüşmüştü. Ancak ara transfer dönemine denk gelen bu görüşmede İzmir temsilcisinin transfer yasağı anlaşmanın yatmasına neden olmuş ve bu bağlamda Çağdaş Atan da anlaşmayı kabul edemediğini açıklamıştı.

Sonralarda uzun bir süre ortalıkta görünmeyen Çağdaş Atan, sezonun bitmesinden sonra TFF 1.Lig’in iddialı ve bütçesi yüksek ekibi Samsunspor ile görüştü. Çağdaş Atan’ın bu görüşmesinde de aşama kaydedildi ancak sonrasında daha kişisel nedenlerden kaynaklı olarak bu anlaşma da gerçekleşmemişti.

Bu görüşmeden yine hemen sonra Çek Cumhuriyeti ekiplerinden Slavia Prag ile görüşmeler yaptığı ortaya çıkan genç teknik adam, Avrupa’ya gidemedi ancak Avrupa hedefi olan bir Süper Lig ekibiyle anlaştı.

Ömer Erdoğan ile anlaşmasına rağmen anlaşmadan son anda vazgeçen Kayserispor, Çağdaş Atan ile prensip anlaşmasına vardı ve başarılı teknik adamı şehre çağırdı. Bu bağlamda gelecek sezon Alanyaspor’un Teknik Direktörü Francesco Farioli ile onun ustalarından biri sayılabilecek Çağdaş Atan’ın karşı karşıya geleceği maçların kadrolar da düşünüldüğünde bir hayli ilgi çekeceği kesin.