Alanyaspor Ömer’de İmzaya Geldi

Bu sezon hem Türkiye Kupası’nda hem de Süper Lig’de fark yaratan bir performans sergileyen Alanyaspor, gelecek sezona daha iyi işler çıkartmak ve finalleri daha iyi bağlayabilmek adına hazırlanıyor. Turuncu Yeşilli takımın bu bağlamda pek çok takımla adı anılmaya devam ediyor. Gol yollarında geçmiş sezonlara göre daha sönük kalan Akdeniz temsilcisi bu konuyu halledebileceği bir oyuncunun arayışına devam ederken basında yer alan haberler bu ismin Ömer Şişmanoğlu olduğunu ifade ediyor.

Gol Sezisi Yüksek

Bu sezon hem Türkiye Kupası’nda hem de Süper Lig’de dikkat çeken işlere imza atan Alanyaspor adına gelecek sezonun daha iyi geçmesi tüm taraftarların temennisi ancak bu bağlamda kadronun güçlendirilmesi gerektiği de net bir şekilde ortada.

Bununla birlikte Turuncu Yeşilli takımın radarında pek çok farklı isim de yer alıyor. Akdeniz temsilcisinde bölge bölge pek çok oyuncuya dair raporlar hazırlanırken bu raporların sonuncusunun Ömer Şişmanoğlu ile alakalı olduğuna dair bir iddia söz konusu.

Başarılı golcü geride kalan sezonun ilk devresinde beklentilerin altında kalan bir performans sergilese de ikinci devrede gerçekten tecrübesini yansıttı ve fark yarattı.

Birçok maçta Mesut Bakkal’ın takımına puan veya puanları getiren oyuncu olan Ömer Şişmanoğlu, en derin kriz anlarında sahneye çıktı ve attığı gollerle takımının geri dönüşe imza attığı maçlarda bu geri dönüşleri sağlayan oyunculardan biri oldu.

Bu sezonun bitmesiyle birlikte sözleşmesi de sona eren oyuncunun geçmiş dönemlerde kendisiyle ilgilendiği iddia edilen Altınordu’ya sıcak baktığı iddia ediliyordu. Pek tabii Alanyaspor’un ilgisinin başlamış olması ve Denizlispor’un oyuncuyu kadrosunda tutmak konusundaki ısrarı önemli. Bununla birlikte Denizlispor tarafında da oyuncularla sözleşme görüşmeleri devam ettiği için bu transferin gerçekleşmesi kelimenin tam anlamıyla pamuk ipliğine bağlı denebilir.

Sosyal Medya Paylaşımı

Geçen sezon yeşil-siyahlı formayla attığı 13 golle dikkatleri üzerine çeken gurbetçi santrfora Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor’un talip olduğu net bir şekilde ortada.

Denizlispor’la 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Ömer’in yüksek bir bonservis teklifi sunulması halinde satılabileceği ifade edildi. Sosyal medya hesaplarında oynadığı kulüp ismi konusunda, “Yükleniyor” ifadesini kullanan Ömer Şişmanoğlu’nun yuvada kalıp kalmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Sosyal medya artık oyuncuların transferi açısından oldukça önemli bir platform. Bu bağlamda gelecek sezona dair haberler, oyuncuların takımlarında yaşadıkları sıkıntılar, mutluluklar gibi pek çok şey buradan rahat bir şekilde anlaşılabiliyor.

Gelecek sezona dair “Yükleniyor” ifadesi kullanan Ömer’in bu paylaşımından sonra artık Turuncu Yeşilli formayı giymesi oldukça muhtemel. Bununla birlikte Akdeniz temsilcisinin de tecrübeli oyuncu gibi bir golcüye ihtiyacı olduğu da kesin.

Uzun bir süreden sonra ilk kez bu sezon golcü konusunda sıkıntı yaşayan Alanyaspor,  gelecek sezona dair golcü listesini kaliteli bir isimle güçlendirmiş olacak.