ALANYASPOR‘UN MİLLİ ARA DÖNÜŞÜ

Alanyaspor Süper Lig’ in 13. Haftasında milli ara dönüşünde kenedi sahasında siyah beyazlı takım Beşiktaş ile karşı karşıya geldiler.

Ev sahibi ekip Alanyaspor zorlu karşılaşmada siyah beyazlı takımı 2 – 0 ‘lık net skor ile mağlup ederek sahadan 3 puan ile ayrıldılar.

Alanyaspor ‘a 3 puanı getiren golleri 14’ dakikada Efecan Karaca’ nın pasında K. Babacar ve 90 + 4 ‘ dakika JoaoNovais’ in pasın da F. Diédhiou ‘ nun attığı goller ile sahadan galibiyet ile ayrıldılar.

Bülent Korkmaz ve takımı Alanyaspor karşılaşma sonunda aldıkları 3 puan ile süper lig de 13. Haftayı 24 puan ile 3. Sıraya yükselmiş oldular.

ALANYASPOR 3 PUAN İLE DÖNDÜ

Alanyaspor süper lig de 13. Hafta öncesinde milli aradan önce tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz ile süper lig de ki ilk yenilgilerini almışlardı.

Karadeniz ‘de Çaykur Rizespor’a konuk olan Alanyaspor sahadan 2 – 0 ‘lık skor ile mağlup olarak ayrılan takım süper lig de uzun süre sonunda 8 hafta sonunda puan alamadan ayrılmışlardı.

Süper lig ‘İn 13. Haftasında ki Beşiktaş karşılaşmasına tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz, Serkan Kırıntılı, Juanfran, Awaziem, Mevlja, Tayfur, Fatih Aksoy, Umut Güneş, Davidson, Emre Akbaba, Efecan Karaca, Babacar ilk 11’ i ile sahada oldular.

Bu hafta ise süper lig de 13. Haftada işleri o kadar da kolay olmayacaktı ki son şampiyon siyah beyazlı takım Beşiktaş ile karşı karşıya gelen Alanyaspor saha dan 3 puanı 1 gol ile kaptılar.

Alanyaspor süper lig de 13. Haftadan da galip olarak çıkan takım güçlü rakibi Beşiktaş karşısında gösterdikleri oyun ile alkış aldılar.

Milli arada iyi çalışıp ve dinlenen Akdeniz ekibi Alanyaspor ‘ da kadro da tek eksik oyuncuları vardı. C. Boja zorlu hafta da takımı ile sahada olmayan oyuncu oldu.

ALANYASPOR DURMUYOR

Alanyaspor un ilk golünü atan K. Babacar’ da bu sezon ki takımı ile ilk golünü kaydederken Efecan Karaca ise takımı adına gol yollarında hücum da ne kadar etkili olduğunu da göstermiş oldu ki takımın da en fazla gol pası veren oyuncu olmuş durumda.

Süper lig de 13. Haftada aldıkları bu zorlu karşılaşmadan 3 puan ile ayrılara üç büyükler Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ‘ı da mağlup eden Bülent Korkmaz ve Alanyaspor süper lig de söz sahibi olan ve üst sıralar da şampiyonluk yarışı içine girmesi muhtemel adaylar arasında yer almaya devam edecekler.

Zorlu karşılaşmada taraftarı da Alanyaspor ‘u Beşiktaş karşısında ise yalnız bırakmadılar diye biliriz.

Bülent Korkmaz’ l ıAlanyaspor süper lig de ki çıkışlarını 13. Haftada da sürdürerek üstü sıralar dan kopmayan takım gelecek hafta ise Antalyaspor deplasmanına konuk olacaklar.