BÜLENT KORKMAZ İLE ALANYASPOR

Türk Futbolunda önemli başarılara imza atmış taraflı tarafsız herkesin alkışını alan 52 yaşında ki tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz futbolculuk kariyerine sarı kırmızlı takım Galatasaray ile başlayıp sarı kırmızlı takım da son bulmuştu.

Sarı kırmızlı taraftarların sevdiği bir oyuncu olan tecrübeli isim Bülent Korkmaz futbolculuk kariyerinde Galatasaray ile süper lig de 9 şampiyonluk, 6 Türkiye Kupası, 6 süper kupa 1 UEFA Avrupa Ligi kupası ve 1 ‘ de Avrupa Ligi kupasını kazandı.

Teknik adamlık kariyeri ise 2007 yılında başlayan tecrübeli isim şuan da süper lig ekiplerinden Alanyaspor’ u çalıştırıyor.

ALANYASPOR‘A FARKLI BİR HAVA KATTI

Alanyaspor süper lig de bu sezon kötü başlayan takımlardan birisiydi. Akdeniz ekibi sezona genç teknik adamları Çağdaş Atan ile başlamışlardı.

Süper lig de ilk 3 hafta da Alanyaspor genç teknik adamları Çağdaş Atan hoca ile ilk maçında Başakşehir ‘i 1 – 0 ile geçen takım süper lig ‘e 3 puan ile başlamışlardı.

Alanyaspor süper lig de 2. Haftada Altay ‘a 4 – 1 ve 3. Haftada ise Ömer Erdoğan’ lı Hatayspor ‘ a 5 – 0 mağlup olduktan sonra teknik adam Çağdaş Atan ile yollarını ayırma kararı verdiler.

Alanyaspor tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz ile süper ligin 4. Haftasında takımın başına getirdiler. Tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz takıma geldiğinde moraller bozuk ve aslında en önemlisi de kadroda ki önemli oyuncularını kaybetmişlerdi.

Takımda ilk olarak sistem ve diziliş değişikliğine giden teknik adam Bülent Korkmaz savunmada 3’ lü oynayan Alanyaspor ‘ u 4 ‘Lü dizilişe çekti. İkinci olarak da hücum futbolu ile oynayan takımını daha çok sakin ve geçiş set oyununa çeviren bir taktik anlayış ile takımda ufak dokunuşlara başlamıştı.

Takıma katıldığı ilk maçında GZT Giresunspor ‘u konuk eden Alanyaspor sahadan 3 puan ile ayrıldı.

Bülent Korkmaz takımda ki özgüven ve oyun içinde ki değişiklikleri ile takıma yeniden iyi bir hava katan teknik adam takımı ile kısa sürede iyi bir uyum da yakalayarak süper lig de fırtına gibi esmeye devam ediyorlar diye biliriz.

SÜPER LİG’DE 3 BÜYÜKLERİ YENDİ

Bülent Korkmaz ve takımı Alanyaspor süper lig de ki çıkışlarından bahsederken üç büyükler ile yaptıkları karşılaşmalara da bakmak lazım.

Takıma gelir gelmez ne istediğini bilen bir oyun planı ile sahada olan Alanyaspor da teknik adam üst süte 8 maçta bileğini büken çıkmamıştı.

En son Çaykur Rizespor’ a kaybeden takım süper lig de ki büyük takımlara karşı olan performansları ise dikkat çekici durumda.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ı kendi sahasında 1 – 0 ile geçen Alanyaspor sonrasında Kadıköy’ de Fenerbahçe yi 2 – 1’ lik skor ile geçen takım son süper lig de 13. Karşılaşmasında Beşiktaş’ ı 2 – 0 yenerek süper lig in güçlü takımlarını mağlup etmiş oldular.