Ziraat Türkiye Kupası

Aytemiz Alanyaspor-Antalyaspor Yarı Final Maçı

Antalyaspor ile 04 Mart Çarşamba günü (bugün) Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçında karşılaşacak olan Aytemiz Alanyaspor’da maç saatini heyecanlı bekleyiş başladı. Aytemiz Alanyaspor’da bu yarı final maçının farklı heyecanlı yanları da bulunuyor. Aytemiz Alanyaspor kulüp tarihinde ilk defa Türkiye Kupasında ilk defa yarı final oynayacak ve eğer yarı final maçında Antalyaspor’u elerse ilk defa finale çıkmış olacak.

Aytemiz Alanyaspor’un kupada yarı final maçındaki rakibi olan Antalyaspor da bir Antalya ekibi ve Ziraat Türkiye Kupasının yarı final maçı iki Antalya ekibi arasında olacak. Yarı finalden hangi takım finale çıkarsa her iki ihtimalde de final maçı Antalya takımı ile olacak.

Rövanş Maçı 22 Nisan’da

Ziraat Türkiye Kupasının yarı final maçı ile ilkleri yaşayan Aytemiz Alanyaspor ilk maçı Antalyaspor’ıun sahasında oynayacak. Aytemiz Alanyaspor bugün oynanacak maçtan galip ayrılmak ve kendi sahasında 22 Nisan’da oynayacağı rövanş maçına avantajlı çıkmak istiyor. Aytemiz Alanyaspor’un bir adım sonraki hedefi ise final maçını da kazanıp Türkiye Kupasını tarihinde ilk kez müzesine götürmek oluyor. Aytemiz Alanyaspor’un Antalyaspor’a karşı mücadele edecek kadrosunda sakatlığından dolayı Djalma Campos bulunmuyor.