Aytemiz Alanyaspor

Aytemiz Alanyaspor Fenerbahçe Deplasmanında

Süper Ligin Akdeniz temsilcisi Aytemiz Alanyaspor 08 Şubat Cumartesi günü (bugün) Fenerbahçe ile karşılaşacak. Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadında oynanacak maç iki takım için de galibiyet dışında da farklı önemi olan maç olacak. Aytemiz Alanyaspor ligde 5 hafta kesintisi galibiyet serisini Fenerbahçe galibiyeti ile devam ettirmek ve bu seriyi 6 maça çıkarmak istiyor. Aytemiz Alanyaspor’un kulüp tarihinde ilk defa 5 maç kesintisiz galibiyet serisi yaşanıyor.

Fenerbahçe takımı ise geçen hafta Trabzonspor- Fenerbahçe derbisinde Trabzonspor’a karşı aldığı yenilginin hem taraftarı hem kulüp üzerindeki olumsuz etkisini silmek istiyor. Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal da Aytemiz Alanyaspor’u yenmek için Akdeniz ekibine özel oyun planı hazırladı.

Ersun Yanal’da Aytemiz Alanyaspor Taktiği

Aytemiz Alanyaspor’un köşe vuruşlarının etkisinin büyük olduğunu ve bu köşe vuruşlarının gole dönme olasılığının yüksek olduğunu bilen Ersun Yanal köşe vuruşlarından gelecek golleri engellemeye çalışacak. Ersun Yanal’ın Aytemiz Alanyaspor’un köşe vuruşlarına özellikle dikkat ettiği biliniyor. Sağ bek ve sol bek futbolcuları güçlü olan Aytemiz Alanyaspor’u kanatlardan delmenin güç olacağını düşünen Ersun Yanal orta sahadan ilerleyip golü bulmayı düşünüyor.