Fenerbahçe - Alanyaspor

Fenerbahçe-Aytemiz Alanyaspor Beraberliği

Süper Ligin 21. Haftasının sonucu en çok merak edilen maçı olan Fenerbahçe-Aytemiz Alanyaspor maçıydı ve 08 Şubat Cumartesi günü oynanan maç 1-1 berabere bitti. Beraberlik ile biten maç süresince heyecan doruktaydı ve maçta üç penaltı kararı verildi. Maçta verilen bu penaltı kararları Fenerbahçe taraftarları ve Fenerbahçe yönetimi tarafında maçın hakemleri ile ilgili soru işaretleri oluşturdu. Maçtaki iki gol de penaltı kararı sonucu atılan goller oldu.

 Penaltılarla Dolu Bir Maç

Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe – Aytemiz Alanyaspor maçı tartışmalı pozisyonların yaşandığı bir maç oldu. Fenerbahçeli futbolcu Jailson’ın 24. Dakikada topa elle müdahale ettiği gerekçesiyle penaltı kararı verildi. Maçın hakemi bu olay ile ilgili olarak önce köşe atışı kararı verdiyse de VAR odasının uyarısı ile karar penaltı olarak değiştirildi. Penaltıyı Aytemiz Alanyasporlu futbolcu Cisse kullandı. Cisse’nin attığı ilk penaltı hakemin, Fenerbahçe kalecisinin penaltıya elle müdahalesi olduğuna karar vermesi sebebiyle iptal edildi. Cisse’nin kullandığı ikinci penaltı gol oldu ve 29. Dakikada Aytemiz Alanyaspor 0-1 öne geçti. Maçın ikinci yarısında 53. Dakikada ise Fenerbahçe lehine verilen penaltı kararında Max Krause’nin kullandığı penaltı gol oldu ve maçta 1-1 ile beraberlik sağlandı.

Maçın üçüncü penaltı kararı da 61. Dakikada yine Jailson’ın yaptığı hareket ile verildi. Ceza sahası içinde Djalma Campos’a yapılan hareket sonucu verilen penaltı kararında Cisse penaltıyı kaçırdı ve gol şansını kaybetti. Maçın 1-1 berabere bitmesiyle Fenerbahçe puan kaybetti.