covid 19

Aytemiz Alanyaspor’un 23 Nisan Kutlaması

Corona virüsü covid 19 hayatımızı her alanında değişikliğe yol açtı ve buna son olarak coşkuyla kutladığımız bayramlarımız eklendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu sene corona virüsü sebebiyle 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulandığı için her yıl olduğu gibi caddelerde, sokaklarda ve meydanlarda coşkulu kutlamalara sahne olamadı.

TBMM’nin 100. Kuruluş yıl dönümünün de kutlandığı bu seneki 23 Nisan’da kutlamalar balkon ve pencerelere taşındı. Sokağa çıkma yasağı sebebiyle kısıtlanan 23 Nisan kutlamaları olarak saat 21:00’de tüm Türkiye’de balkon ve pencereden 1 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunması programı yapıldı. Aytemiz Alanyaspor Kulübü de bu kutlamaları anlamlı bir davranış ile katıldı.

Stadyumdan İstiklal Marşı Coşkusu

Türkiye’nin ve Alanya’nın saat 21:00’de balkon ve pencereden İstiklal Marşını okuduğu sırada Aytemiz Alanyaspor’un Stadı Bahçeşehir okulları Stadyumu’ndan da İstiklal Marşı çalındı. Türkiye’den ve Alanya’dan yükselen coşkulu İstiklal Marşı’na turuncu-yeşil renklere sahip kulüp de stattan İstiklal Marşı ile eşlik etti. Maçlardan önce çalınan İstiklal Marşı bu sefer küresel salgın ile mücadele zamanlarında kutladığımız 23 Nisan için çaldı.