Alanyaspor Başkanı

Hasan Çavuşoğlu’ndan Corona Virüsü Açıklaması

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu corona virüsünün futbola olan olumsuz etkisini farklı bir açıdan da değerlendirdi. Dünyanın çoğu ülkesinde ve ülkemizde yayılması durdurulamayan corona virüsü salgını sebebiyle lig maçları ertelenmişti. Sadece ülkemizde değil İtalya ve İspanya başta olmak üzere corona virüsü ile mücadele eden birçok ülkede lig maçları ile spor faaliyetleri belirsiz süre ile ertelenmişti.

Hasan Çavuşoğlu 31 Mayıs’ta sözleşmesi biten futbolcuları sözleşmelerinin yenilenmesi ve yeni sözleşmelere corona virüsü ile ilgili bir madde de eklenmesi konusunda fikrini açıkladı. Hasan Çavuşoğlu corona virüsünün sözleşmeleri bitecek olan futbolcuların sözleşmelerinde nasıl yer alacağı ile ilgili olarak bu konunun sadece Aytemiz Alanyaspor’un ya da Türk futbolunun sorusu olmadığını dünya futbolundaki futbolcu sözleşmelerinde bu konu ile ilgili bir açıklık getirilmesi gerektiğini söyledi.

‘’UEFA ve FIBA Çalışma Yapıyor’’

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu UEFA ile FIFA ‘nın bu konu ile ilgili olarak bir çalışma içinde olduğunu ifade ederek Türkiye’de Kulüpler Birliği olarak da bu konunun gündemlerinde olduğunu belirtti. UEFA ve FIFA’nın bu çalışmasının sonucunu beklediklerini neredeyse tüm ülkelerde lig maçlarının ertelendiğini de sözlerine ekledi.