Beşiktaş Yeni Sezona Nasıl Başladı?

Siyah beyazlı takım Beşiktaş geçen sezonu istedikleri gibi tamamlayamamış olsalar da yeni sezona iddialı giren takımlardan oldular.

Geçen sezon özellikle tecrübeli teknik adam Şenol Güneş in takımın basına geçmesi ile çok iyi bir çıkış yakalayan kara kartal yeni sezona ise aynı tempo ile başladı.

Avrupa da UEFA Konferans liginde ön elemeleri geçerek grup aşamasına kalan siyah beyazlı takım süper lig de ise çıktıları 3 karşılaşmada 2 galibiyet 1 de beraberlik ile sahadan ayrılmışlardı.

Yeni sezon da 3 kulvar da mücadele edecek olan siyah beyazlı takım Beşiktaş kadrosunu da buna göre şekillendirdiler.

BEŞİKTAŞ’IN KADROSUNU YAKINDAN İNCELEYELİM

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ın kadrosuna baktığımız da geçen sezon Şenol Güneş in gelmesi ile kaleyi emanet ettiği tecrübeli file bekçisi Mert Günok bu sezon da takımın kalesini korumaya devam edecek.

Hücum hattında ise geçen sezon tam olarak hazır olmasa bile performansı ile takımını sırtlayan önemli işlere imza atan Aboubakar yeni sezonda da takımın en önemli gol silahı olacak ki etrafına gelen yeni transferler ile takım arkadaşlarına da gol servisleri yapa bilecek.

Aboubakar ın yanın da Cenk ve Rebic’in bu üç ismin de yas ve sakatlık durumlarına bakıldığında ön alan presinde kendileri çok yormayan ikili mücadeleler de risk almaktan çekinen isimler.

Orta sahada ise siyah beyazlı takım da Gedson Fernandes geçen sezondan daha fazla üzerinde yük olacak.  Siyah beyazlı takımın en güçlü bölgesi olarak orta alan da Amir, Salih, Gedson üçlüsü olarak görünüyor. Rakiplerine orta alan da fizik gücü yüksek isim Milot Rashica nın takıma kazandırılması sağ çizgi de oyunun hem savunma hem de hücum alanında sıkıntı yaşamaması beklense de Rosier’nin de hücum koridorundan geriye dönüşlerde yaşadığı sıkıntılar soru işaretleri de oluşturuyor.

Kadro olarak artıları olan Beşiktaş ın eski yönleri de var.

90 DAKİKA BASKILI OYUN OYNAYACAK GÜÇTE DEĞİLLER

Beşiktaş kadrosu, çok uzun dakikalar boyunca tam saha prese müsait olmadığı gibi yine uzun süreler içerisinde geriye yaslanmaya da elverişli savunma hattına sahip değiller.

Savunma hattında fiziksel açıdan rakiplere caydırıcılığı bulunan belki de tek oyuncu Omar Colley. Ayrıca Masuaku ve özellikle Rosier, set savunmasında hataya yatkın isimler olarak dikkat çekiyorlar.

Savunmadan top ile çıkışlar da ayağını iyi kullana bilen stoper olmayan Beşiktaş bu görevi orta alana yüklemesi eksi yönlerinden.

Geriden oyun kuruluşlar da sıkıntısı olan Beşiktaş hali ile topu rakip yarı alanda tehlikeli bölgeye getirmesi de yavaş olacak.

Şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi olan Beşiktaş sezonu iyi açmış olsa da Şenol Güneş takımını sezon sonun da şampiyonluk yarısı içinde ne yapıp edip tutacaktır.

Galatasaray ve Fenerbahçe’ ye göre kadro kalitesi ve derinliği daha minimal olan Beşiktaş ta Şenol Güneş tecrübesi ve Anadolu takımlarına kaybedilmeyecek olan puanlar kara kartalı yarısın içinde tutacaktır.