BU SEZON AVRUPA’ DA 4 SÜPER LİG EKİBİ YARIŞACAK

Spor Toto Süper Lig’de sezon geride kalırken Türkiye Kupası da sahibini bulması ile bu sezon kaç takımın Avrupa kuplarından mücadele edecekleri de belli oldu.

Spor Toto Süper Lig‘de şampiyonluğa ulaşan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön eleme turunda başlayacaklar.

Süper Lig’i 2. sırda bitiren ve Türkiye Kupası’nı kazanan sarı lacivertli takım Fenerbahçe’yle birlikte Beşiktaş ve Adana Demirspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne 2. ön eleme turundan katılarak mücadele edecekler.

GALATASARAY ŞAMPİYONLAR LİGİNDE SAHNE ALACAK

Süper Lig’de 23. Kez şampiyon olup Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı kazanan sarı kırmızılı takım Galatasaray’ı eleme maçlarındaki rakipleri de belli olmaya başladı.

Sarı kırmızılı takım sezonu şampiyon olarak tamamlayarak hedeflerine ulaşan Galatasaray’ da artık gözler şampiyonlar liginde olacak. Turnuvaya ikinci ön eleme turundan katılacak Galatasaray, Devler Ligi’ne kalabilmesi için 3 tur geçmesi gerekiyor.

Şampiyonlar liginde ilk kura çekimi 21 Haziranda gerçekleşecek. ilk maçlar 25 – 26 Temmuz’da, rövanş karşılaşmaları ise bir hafta sonra yapılacak.

3. ön eleme turu ilk maçları için 8 – 9 Ağustos’ta, play – off turu ilk müsabakaları ise 22 – 23 Ağustos’ta gerçekleşecek.

Elemeler de sarı kırmızılı takımı çok fazla zorlayacak bir rakibi ile karşı karşıya gelmesi beklenmezken zaten bu yaz transfer sezonunu da çok güçlü geçirerek kadrosunu koruyup üzerine de birkaç transfer ile takımı devler ligine hazır hale getirme için uğraşacaklar.

UEFA KONFERANS LİGİN’DE 3 TAKIM OLACAK

Süper Lig’i 2. sırda bitiren ve Türkiye Kupası’nı kazanan sarı lacivertli takım Fenerbahçe en çok Adana Demirspor’ lu taraftarları sevindirdiler.

Türkiye Kupasında Başakşehir ‘i 2 – 0 mağlup ederek Adana Demirspor ‘un da Avrupa kuplarına katılmasını sağlayan sarı lacivertli takım ile beraber Beşiktaş ve Adana Demirspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne 2. ön eleme turundan katılarak mücadele edecekler.

3 takımımız da Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne 2. ön eleme turundan başlayarak grup aşamalarına kalmaya çalışacaklar.

UEFA Konferans Ligi’nde 2. ön eleme turu maçları 27 Temmuz ve 3 Ağustos’ta oynanırken, 3. ön eleme turu maçları ise 10 – 17 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

UEFA Avrupa Konferans Ligi gruplarına katılacak takımların belli olacağı play – off turunda ise maçlar 24 ve 31 Ağustos’ta oynanacak.

Bu sezon 3. Kez düzenlenecek olan UEFA Avrupa Konferans Ligin’ de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor ilk kez mücadele edecekler.

UEFA Avrupa Konferans Ligin’ de 3 takımımızın da grup aşamalarına çok rahat kalmasını beklemek ile beraber neden birisinin bu kupayı kaldırmasın. Kadro ve kalite olarak bu sezon ki takımlar ile çok rahat yarışa bilecek olan takımlarımız ülkemizde bir Avrupa kupası daha kazandıra bilirler.