Francis Cagigao Galatasaray’da Görev Almaya Hazırlanıyor

Sarı kırmızılı takım şampiyonluk kutlamalarına son vererek önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başladı. Gündemde tahmin edebileceğiniz üzere transfer bulunuyor. Başkan Dursun Özbek, transferlerin bir kısmının kampa yetişeceğini dile getirdi.

Her geçen gün farklı bir futbolcunun ismi Galatasaray ile anılıyor. Chelsea’den ayrılmaya hazırlanan Pierre Emerick Aubameyang ve U21 milli takımında görev yapan genç kaleci Doğan Alemdar’ın işinin bitirildiği söyleniyor. Bazı kaynaklar, bonservisi Gaziantep FK’da bulunan deneyimli kaleci Günay Güvenç’in de Galatasaray’a transfer olabileceğinden bahsediyorlar. Gündemde bu isimler varken ortaya sürpriz bir iddia daha atıldı.

Önümüzdeki Sezonun Sportif Direktörü Belli Oldu

Geçtiğimiz sezonun başında göreve getirilen Okan Buruk ile bir yıllık sözleşme imzalanmıştı. Başkan Dursun Özbek, elde edilen şampiyonluğun ardından Okan Buruk’un sözleşmesini uzattı. Deneyimli teknik adam, önümüzdeki sezon da Galatasaray’ı çalıştıracak. Ancak, önümüzdeki sezon teknik ekipte farklı isimler yer alabilir. Bunlardan birisinin futbolu bırakacağı söylenen Juan Mata olduğuna dair iddialar vardı. Ancak, bu konuyla ilgili resmi bir gelişme yaşanmadı.

Galatasaray önümüzdeki sezona sportif direktör ile başlayacak. Son olarak, Şili milli takımında görev yapan Francis Cagigao’nun Galatasaray’ın yeni sportif direktörü olacağı iddia ediliyor. Söz konusu iddianın doğru olup olmadığına dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Francis Cagigao, 10 Kasım 1969 tarihinde Londra’da dünyaya geldi. Kendisi İspanyol vatandaşıdır. Futbolculuk döneminde birçok kulüpte forma giydi. 1995 yılında futbolu bıraktı. Ardından, 1997 yılının Mayıs ayında ünlü İngiliz kulübü Arsenal’de scout olarak çalışmaya başladı. Söz konusu görevi 22 yıl boyunca yerine getirdi. Bir döneme damga vuran Arsenal’in o başarılı teknik ekibinde yer alan isimlerden birisiydi. Ardından, 2019 – 2020 sezonunda Arsenal’de şef scout olarak görev yaptı. Bu görevinden ayrıldıktan sonra 2021 yılının Ocak ayında Şili milli takımında sportif direktör olarak çalışmaya başladı. Francis Cagigao’nun Galatasaray’a ne vereceği merak ediliyor. Böylesine tecrübeli ve bilgili bir ismin önemli yetenekleri Galatasaray’a kazandırması beklentiler arasında!

Mauro Icardi’nin Transferi Zora Girdi

Sarı kırmızılı takımın transfer etmek istediği ilk isim Mauro Icardi! 1993 doğumlu oyuncu Galatasaray’a dönmeye sıcak bakıyor. Fakat, bu transferin gerçekleşmesi pek kolay değil! Oyuncuya Suudi Arabistan’dan teklifler geldiği iddia ediliyor. Hatta, önümüzdeki sezon Jorge Jesus’un çalıştıracağına dair iddiaların olduğu Al-Hilal kulübü Mauro Icardi ile ilgileniyor. Suudi Arabistan kulübü, Arjantinli golcüye yıllık 25 milyon Euro’dan üç senelik sözleşme teklif etmeye hazırlanıyor. Bu teklif, hem Mauro Icardi’nin hem de menajeri Wanda Nara’nın aklını karıştırdı. Ayrıca, İtalyan kulüpleri de Mauro Icardi’nin peşinde!

Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Okan Buruk, Mauro Icardi’nin Suudi Arabistan’a gitmek istemeyeceğinden bahsetti. Oyuncunun Türkiye’ye gelmesi adına çok uğraştıklarını söyledi. Fakat, bu transferden şu ana kadar sonuç alamadıklarını ifade etti.