Derbide Gözler Icardi Ve Aboubakar’da Olacak

Süper lig ‘ de 32. Haftanın en önemli karşılaşmasında sarı kırmızılı takım Galatasaray derbide siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘a konuk olacaklar.

İki takım arasında ilk maçı Nef Stadyum ‘unda Galatasaray ‘ ın 2 – 1 ‘ lik üstünlüğü ile sonuçlanmıştı.

İlk maç ile ikinci maç arasında karşılaşmalara bakılınca ligin artık son haftaları iddiası olamayan Beşiktaş ancak karşısında lider ve şampiyonluk isteyen Galatasaray olacak.

Beşiktaş ve Galatasaray ‘In kadrosuna bakıldığında sonucu değiştirmesi güçlü iki isim var. Galatasaray’ da M. Icardi Beşiktaş’ ta V. Aboubakar.

İki oyuncu dışında ilk maça göre Beşiktaş ‘ta kalede bir kere Mert Günok faktörü olacak. Son haftalar da ki performansı ile Muslera ile baş başa geldi diye biliriz.

Sağ bek ‘ te is S. Boey ligin açık ara en iyi yabancı sağ beki diye bileceğimiz gibi sol bekte ise Beşiktaş ‘ ta Arthur Masuaku Sam Adekugbe göre daha iyi.

Stoper’ de Galatasaray ‘a iki ismi Nelsson ve Abdülkerim ikilisi ligin en iyi stoperi Beşiktaş ‘ta ise Romain Saïss ve Omar Colley iyi oynasalar da birbirlerinin kademesinde zayıf veya yavaş kalmaları Icardi’ nin işini kolaylaştıracaklar.

Orta sahada Galatasaray ‘ın 3 oyuncusu Sergio, Mertens ve Torreira Beşiktaş ‘ ta Salih, Gedson, Hadžiahmetović göre oyun aklı, skor katkısı veya bire birler de de Galatasaray orta sahada ağır bir üstünlük sağlayacaktır.

Hücum da ise Kerem ve Icardi bağlantısı bu Galatasaray ın atıtğı goller iki isimden geldi. Beşiktaş ‘ ta ise Cenk ve Aboubakar ise Cenk dar alan da kısa mesafede ön alanda daha iyi görünüyor. Bitiricilik olarak iki golcü Icardi ve Aboubakar ın performansı kilit olacak.

MAURO ICARDİ GALATASARAY’DA DERBİ KAYBETMEDİ

Sarı kırmızılı takımın bu sezon ki en önemli transferi M. Icardi bu sezon Galatasaray ile çıktığı hiç derbi kaybetmedi ve boş ta geçmedi.

Büyük maçlar da M. Icardi derbiler de Fenerbahçe’ ye 1 gol 1 asist Beşiktaş ‘a ilk maçta 2 gol, Başakşehir 1 gol 2 asist ve Trabzonspor 1 gol 1 asist ile derbilerin golcüsü olduğunu kanıtladı.

Beşiktaş karşısında siyah beyazlı takımın iki stoperi Romain Saïss ve Omar Colley in durdurması bir hayli zor olacak gibi görünüyor. Ruh halinin daha iyi olması halinde zaten tutulması zor bir isim olan Icardi bitiricilik anlamında tek vurusu oyun saha aklı daha etkili olacak gibi.

ABOUBAKAR GALATASARAY‘IN İKİ STOPERİ İLE İŞİ ZOR

Devre arasın da takıma katılmasına rağmen iyi bir dönüş ile başlayan Aboubakar derbiler de Fenerbahçe maçında 1 gol, Başakşehir 1 gol 1 asist ile oynadı.

Beklenmedik yerlerden çaprazlar dan sutları ile etkili işler çıkaran Aboubakar Nelsson ve Abdülkerim arasın da kalır ise bunları yapması çok zor olacak.

Hava toplarında da zayıf olan Aboubakar ceza sahası çevresinde top beklemesi Cenk in kötü olması bu işi tamamen boza bilir.