Dominik Livakovic Fenerbahçe’ye İmza Atmaya Hazırlanıyor

Fenerbahçe transferde doğru adımlar atmaya hazırlanıyor. Sarı lacivertli kulüp, şu ana kadar çok sayıda futbolcusunu bonservisleri ile beraber başka kulüplere gönderdi. Söz konusu oyuncu satışlarından 47.95 milyon Euro gelir elde etti. Fenerbahçe, bu parayı güzel bir şekilde kullanmaya çalışıyor.

Başkan Ali Koç, yaz transfer döneminin başından bu yana yabancı kaleci transferi için uğraşıyor. Haftalar içerisinde gündeme birden çok isim geldi. David de Gea, Keylor Navas ve Dominik Livakovic; ismi Fenerbahçe ile anılan kalecilerdi. Yönetim, bilhassa geçtiğimiz yıl Dünya Kupası’nda Hırvatistan forması ile harikalar yaratan Dominik Livakovic’i kadroda görmek istiyordu. Taraftarlar da en çok Hırvat kaleciyi istiyorlardı.

Oyuncunun Transfer Süreci Yılan Hikayesine Döndü

Fenerbahçe, çok uzun süreden bu yana Dominik Livakovic’i kadrosuna katabilmek adına uğraş veriyor. Ali Koç’un Haziran ayının sonunda bu transferi bitirmek adına özel uçağı ile Hırvatistan’a gittiğine dair iddialar vardı. Fakat, bu transfer bir türlü bitmedi. Bu durumun oluşmasının en büyük sebebi Dinamo Zagreb idi. Hırvat kaleci, oyuncu için ilk etapta 15 milyon Euro istedi. Fenerbahçe ise 8 milyon Euro önerdi. Dinamo Zagreb, oyuncunun da Fenerbahçe’yi istemesinden dolayı bonservis talebini 10 milyon Euro’ya düşürdü. Ancak, Fenerbahçe’nin bu parayı da ödemeye niyeti yoktu. Dinamo Zagreb ise 10 milyon Euro’dan bir kuruş dahi düşmek istemiyordu.

Aradan aylar geçti. Dominik Livakovic ile Sevilla ve Villareal’in de ilgilendiğine dair iddialar ortaya atılmaya başlandı. Fakat, söz konusu kulüplerin oyuncuyu transfer etmek adına ciddi bir girişimleri olmadı. Dominik Livakovic, en başından beri Fenerbahçe’ye gelmek istiyordu. Oyuncuya başka bir talip çıkmadığını gören Dinamo Zagreb, bonservis isteğini 9 milyon Euro’ya düşürdü. Fenerbahçe de bu parayı ödemeyi kabul etti. Dominik Livakovic’in Fenerbahçe’ye transferinin önünde herhangi bir engel kalmadı.

Hırvat Oyuncunun İstanbul’a Ne Zaman Geleceği Belli Oldu

Dinamo Zagreb, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında yer almak adına üç ön eleme birden geçmek zorunda! Hırvat kulübü, ikinci ön eleme turunda FC Astana ile karşı karşıya geldi. Her iki maçı da kazanarak tur atladı. Üçüncü ön eleme turundaki rakibi Yunanistan’ın AEK Atina kulübü oldu. İlk maç, normal şartlar altında 8 Ağustos 2023 günü Yunanistan’da oynanacaktı. Fakat, UEFA, maçın ertelenmesine karar verdi. Rövanş maçı ise 15 Ağustos 2023 günü Hırvatistan’da oynanacak.

Dominik Livakovic, takımının AEK Atina ile oynayacağı maçların ardından Fenerbahçe’ye imza atmak adına Türkiye’ye gelecek. Dinamo Zagreb, oyuncunun 15 Ağustos 2023 gününün programında yer alan rövanş maçının ardından Türkiye’ye gitmesine izin verebilir. Fakat, ertelenen ilk maçın ne zaman oynanacağı da önemli! Sonuç olarak, Fenerbahçe, bu oyuncuya yüksek ihtimalle, 20 Ağustos’tan sonraki bir tarihte kavuşacak.