Fenerbahçe Belçikalı Golcüsü Batshuayi’yi Takımda Tutmak İstiyor

Yeni sezon öncesi kadrosuna ve özellikle hücum hattına önemli eklemeler yapan sarı lacivertli takım Fenerbahçe geçtiğimiz sezonun başarılı isimlerinden Belçikalı golcü Michy Batshuayi için transfer teklifleri gelmeye devam ediyor.

Avrupa’ dan ve Suudi ekiplerinden teklifler alan tecrübeli golcü için sarı lacivertli takım sürpriz bir karar aldı.

Takımdan ayrılması gündemde olan ancak teknik heyetin takımda tutulmasını istediği isimlerden olan Belçikalı golcü gelecek sezon da sarı lacivertli formayı giymesi bekleniyor.

Transfer sezonuna hızlı bir giriş yapan sarı lacivertli takım Fenerbahçe Ryan Kent transferi ile sezonu açarken 37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko’ yu da renklerine bağlamayı başardılar.

Transfer de dur durak bilmeyen sarı lacivertli takım Son olarak transfer de bir golcü daha kadrosuna kazandıran sarı lacivertli takım milli golcü. Umut Nayir ile anlaşarak tecrübeli golcü ile sözleşme imzalayarak parçalı formayı giydiren Fenerbahçe hücum oyuncularının çok fazla olması nedeni ile takımdan ayrılması beklenen isimlerin de artık ayrılık vakti geliyor.

Kadrosunda özellikle hücumda oyuncu çokluğu olan sarı lacivertli takım da Belçikalı golcüsü Michy Batshuayi için de planlama yapan sarı lacivertli takım Belçikalı golcüsünü göndermek istemiyor.

Edin Dzeko ‘nun fiziksel olarak 90’ dakikayı çıkarması zor olduğu için sakatlık riski ile beraber sarı lacivertli takım geçen sezon da iyi bir performans gösteren oyuncunu takımda tutmak istese de Belçikalı golcü ayrılma ihtimaline de sıcak bakıyor.

BATSHUAYİ’YE TRANSFER TEKLİFLERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR

Adı Fransız ekibi Lens ile anılan Michy Batshuayi’nin yeni sezon öncesi takımdan ayrılabileceği vurgulanıyordu.

Lens gitmeye de sıcak bakan Belçikalı golcü Michy Batshuayi sonrasında Suudi ekiplerinden de ciddi teklifler almaya başladı.

Transfer de bir anda gözde isimler haline gelen Belçikalı golcü Michy Batshuayi için sarı lacivertliler takımda kalmasını istiyor.

Başarılı forvetin kadroda tutulacağı ve yönetimin oyuncuyu bırakmadığı belirtildi. Michy Batshuayi’nin yanı sıra birçok futbolcusu için teklifler alan Fenerbahçe’nin, yeri dolması zor olan futbolcuları bırakmak istemediği kaydedildi.

Sarı lacivertli takım da hücum hattında oyuncuların çok olması Dzeko, Michy Batshuayi, Joshua King, Serdar Dursun ve Umut Nayir ile baya kalabalık bir hat olduğu için orayı dağıtması gerekecek. Joao Pedro ile yollarını ayıran sarı lacivertli takım Serdar Dursun ‘un da ayrılma ihtimali sonrasında hücum da Dzeko, Michy Batshuayi, Joshua King ve Umut Nayir ile kalacaklar.

BONSERVİSİNE 3,5 MİLYON EURO ÖDENMİŞTİ

Fenerbahçe geride bıraktığımız sezon başında Belçikalı golcüsü Michy Batshuayi’nin bonservisini 3,5 milyon Euro karşılığında Chelsea’den almış ve oyuncuyla 2 yıllık kontrat yapmıştı.

Fenerbahçe formasıyla iyi bir sezon geçiren Michy Batshuayi, 2022 – 23’te çıktığı toplam 32 maçta 20 gol, 2 asistlik skor katkısı vermişti.