Emre Akbaba Alanyaspor’un Ellerinden Kayıyor

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği performansla 64 puan alan ve ligi 5. sırada bitiren Alanyaspor, hem takım değerini arttırdı hem de takımdaki oyuncuların gözde hale gelmesini sağladı. Gol krallığı listesine 2 adet golcüsünü (Emre Akbaba, Famara Diedhiou) sokmayı başaran Alanyaspor, golcülerinin değerlerini nerdeyse ikiye katladı. Ama bu değer artışı oyunculara karşı olan ilgiyi azaltmadı.

29 yaşındaki Senegalli futbolcu Famara Diedhiou’nin bonservisini zaten elinde tutmakta olan Alanyaspor gözünü diğer golcüsüne dikti. 2013/2014 sezonundan itibaren sürekli olarak bir şekilde Alanyaspor ile iltisaklı olan 29 yaşındaki Türk golcü Emre Akbaba’nın bonservisi 2018/2019 sezonundan itibaren Galatasaray’ın elinde.

Emre Akbaba Süper Lig’de Gözde

Emre Akbaba bu sezonu kiralık olarak geçirdiği Alanyaspor’daki başarılı performansıyla tekrar çıkış sağlayarak başta kiralık olarak oynadığı Alanyaspor olmak üzere kulüplerin gözdesi haline geldi. Galatasaray ise bonservisini elinde bulundurduğu Emre Akbaba için kolları sıvadı ancak golcü birçok kulübün radarına da girmiş durumda.

29 yaşındaki yıldız futbolcu sarı kırmızılı ekipte kalmayı her fırsatta dile getiriyor ancak sözleşmesinin son senesine girmiş bulunmakta. Galatasaray‘da başkanlığa yeni seçilen Dursun Özbek takımın teknik direktör koltuğunu hala doldurabilmiş değil ancak parlayan futbolcu Emre Akbaba için düşüncesinin sözleşmesini uzatmak olduğu öğrenildi. Emre Akbaba da aynı şekilde Galatasaray ile sözleşme uzatma fikrine çok sıcak bakıyor. Sarı kırmızılılar milli futbolcu ile imza aşamasında epey adım atmış durumda.

Emre Akbaba’nın Kariyeri

Alanyaspor, takımın Avrupa parolası için büyük önem arz eden Emre Akbaba’yı kaybetmek istememesine rağmen yavaş yavaş sarı kırmızılı formaya doğru ilerleyen oyuncunun güncel olarak piyasa değeri 4 milyon Euro civarında seyrediyor.

2017 senesinde milli formayı 6 defa giyip 3 kere ağları havalandıran golcü Akbaba bu sayede adının önüne Milli sıfatını kazanmayı hak etmişti.

Milli forvet oyuncumuz Emre Akbaba profesyonel futbol hayatına 19 yaşında Fransa’da FC Montfermeil takımında başladı. 2012/2013 sezonunda Antalyaspor’un U21 takımına gelerek bir daha ayrılmayacağı Türkiye Lig’leri serüvenini başlatmış oldu.

Kariyerinin ilk zirvesine 2014/2015 sezonunda Alanyaspor’da ulaşan Emre Akbaba belki de bu yüzden Alanyaspor taraftarı tarafından oldukça fazla seviliyor. 2019 sezonunda Alanyaspor’dan Galatasaray’a transfer oldu.

2019/2020 sezonundan itibaren bonservisi hiç ayrılmadan Galatasaray’ın elinde bulunuyor. 2 sezon sarı kırmızılı ekipte meşin yuvarlak peşinde koştuktan sonra yıldızının ikinci defa parlayacağı Alanyaspor’a 1 yıllığına kiralanarak geri dönüş yaptı.

2021/2022 sezonunda kariyerinin ikinci zirvesine ulaşan Akbaba, Alanyaspor’un da yüksek performansında büyük katkı sahibidir. Bu sebepledir ki Avrupa bileti almak isteyen turuncu yeşilliler Emre’den vazgeçmek istemiyor.

Milli golcü Türkiye kariyerindeki 40 maçın 30 tanesine Alanyaspor forması ile çıkmıştır. Profesyonel futbol hayatında attığı 13 gol ve 6 gol pasının tamamını turuncu yeşilliler için atmıştır.