Alanyaspor Ömer’de Israrcı

Bu sezonun ikinci yarısında bilhassa son 4 haftasında Süper Lig’de gösterdiği kusursuz performansla parmak ısırtan Aytemiz Alanyaspor son 10 yılının nispeten (19/20 ile kıyaslanabilir) en başarılı sezonunu geçirdiği ve hedeflediğinin yukarısında olmasına rağmen bir yandan da Avrupa biletini kıl payı kaçırdığı için üzüntü içerisinde bulunuyor. İtalyan teknik adam Francesco Farioli liderliğinde ki turuncu yeşilliler görünen o ki gelecek sezonda kesinlikle Avrupa bileti için en iddialı takımlardan birisi olacak ve aslında bunun için harekete şimdiden geçti bile…

Alanyaspor’un Göz Diktiği Golcü

Kariyerine çok genç yaşlarındayken Hamburg’un alt yapısında başlayan usta santrafor, Alman uyruklu Türk futbolcu Ömer Şişmanoğlu 2012/2013 sezonundan beri aralıksız olarak Türkiye Liglerinde formasını ıslatıyor ve alkış topluyor. Beşiktaş, Antalyaspor, Konyaspor gibi takımlarda da oynamış olan oyuncumuzun mevcutta bulunduğu takım Denizlispor olmasına rağmen kontratı sona ermiş. Horozların kontrat yenileme teklifine sıcak yaklaşmayan ve kariyerine Süper Lig’de devam etmek istediğini belirten santraforumuzun aklını çelen takım ise kendi söylediklerine bakılırsa Aytemiz Alanyaspor.

Alanyaspor ile resmi görüşmenin birkaç gün içerisinde yapılacağını ve anlaşıldığı takdirde transfere son noktanın konulacağını söyleyen futbolcu 2021/2022 sezonundaki başarısı ile turuncu yeşillilerin ilgi odağı olmuş olmalı.

Yeniden Yükselen Ömer Hasan Şişmanoğlu

2012/2013 sezonunda Antalyaspor’da oynarken bir anda parlayan golcü 29 maçta 14 gol 3 asist yaparak büyük takımların dikkatini çekmiş ve akabinde Beşiktaş tarafından 4 yıllık anlaşmayla kadrosuna davet edilmişti. 2013/2014 sezonunda ise Beşiktaş’ta 11 maçta ilk 11’de yer almış ve 3 kere ağları havalandırmıştı. 2014/2015 sezonunda 1 yıllığına kiralandığı Eskişehirspor’da toplamda 25 maça çıkmış ve 10 gol 3 asist yapmıştı.

Bu yüksek performanslardan sonra bir süreliğine şansı yaver gidemeyen golcü Ömer Şişmanoğlu 2021/2022 sezonunda Denizlispor’da harikalar yaratmış gol krallığına adaylığı olmasına rağmen başaramamış ama 13 gol 2 asist yapmış ve gönüllere taht kurmayı başarmıştı.

İlk amacı Süper Lig’de oynamak olan Ömer Hasan Şişmanoğlu yıldızı olduğu Denizlispor’u Süper Lig’e taşımak için mücadele etmiş ancak başarılı olamadı. Her ne kadar Super Toto 1. Lig’in en iyi golcülerinden de olsa takımı başarılı olamadı ve bunun neticesinde de sözleşmesinin sona erdiği takımdan ayrılmaya karar verdi.

İlk Hedef Avrupa, İleri

Aytemiz Alanyaspor bu sezonda kaçırdığı Avrupa biletini 2022/2023 sezonunda kesinlikle kaçırmak istemiyor. Bunun için usta teknik hoca Francesco Farioli liderliğinde bütün heyet ve tüm taraftarlar elinden gelen desteği yapacak gibi duruyor. Bu yolda transfer haberlerinin yanı sıra saha içi maçlarda geçerli olacak olan kombine bilet satışlarının da şimdiden başlatıldığını görüyoruz. Ancak destek konusunda da belirli sınırlara tabi tutulan kombine satışları kişi başı 5 adetten fazla satın alınamıyor.