Erol Bulut’un 7 Haftalık Performansı

Süper Lig ekiplerinden birisi olan Gaziantep FK yeni sezona Erol Bulut ile birlikte gayet iyi hatta süper denilebilecek bir giriş yaptı. Erol Bulut, bu süreç içerisinde 3 maçta toplamış olduğu 7 puan beraberinde 4. sırada yer aldı.

Spor Toto Süper Lig’de 3. hafta geride kaldığında iyi sonuçlar ile yükseliş gerçekleştirmiş olan takımlardan bir tanesi de şüphesiz ki Gaziantep FK oldu. Erol Bulut’un ekibi, 3 maçta toplamış olduğu 7 puan ile 4. sırada yer aldı. Güney ekibi Gaziantep FK, geçtiğimiz sezon içerisinde Süper Lig’de yaşamış olduğu deplasman kabusuna da bir son vermiş oldu.

Erol Bulut Beraberinde Deplasman Kabusu Son Buldu

Gaziantep FK, Süper Lig’e gayet iyi bir başlangıç yaptı. Erol Bulut yönetimindeki Güney ekibi Gaziantep FK, 3 maçta elde etmiş olduğu 7 puanla 4. sırada yer aldı. Geçtiğimiz sezon deplasmanda ligin en kötü ismi olan Gaziantep FK ekibi, bu kabusu da bir anlamda sonlandırmış oldu. Geçen sezon deplasmanda çıkmış olduğu 19 maçta yalnızca 1 galibiyet elde edebilen ve 3 kez de berabere kalmış olan Gaziantep FK, tam olarak toplamda 15 maçta yenilgi almıştı.

Erol Bulut’un öğrencileri, iç sahada olmak üzere 19 maçta tam olarak 40 puan toplayıp ligin en iyilerinden bir tanesi olmasına rağmen, deplasmandaki kötü performansıyla sezonu 15. sırada tamamlatabildi.

Erol Bulut ve Galatasaray

Gaziantep FK deplasmanda misafir olduğu Galatasaray’a karşı 2-1 yenilgi aldı. Kırmızı-siyahlı takımda teknik direktör Erol Bulut, maçın hemen ardından çeşitli açıklamalarda bulundu. Sonlara doğru maalesef ki akıllı oyun sürdüremediklerini ve bunun sonucunda da ceza olarak mağlubiyet aldıklarını, oyuna gayet iyi başlayıp öne geçtiklerini fakat yemiş oldukları gollere baktıklarında kendi kalelerine iki gol atmış oldukları gibi ifadelere yer verdi. Tüm bunların dışında maç berabere olduğu sırada yakalamış oldukları pozisyonların var olduğunu fakat harekete geçmezlerse bu pozisyonların uçup gittiğini ve bu gibi hataların düzeltilmesi gerektiğinin yanında akıllı bir oyun sergilemeleri hakim olan görüşlerdendi.

Gaziantep FK, NEF Stadı’na namağlup unvanı beraberinde ve gayet güçlü formda bir şekilde geldi. Ayrıca Angelo Sagal’ın golü ile 1-0’lık skor ile öne geçip momentumu da yanına almış oldu. Bafetimbi Gomis’in ilk yarıdaki golü işleri biraz sekteye uğratacak zorlukta olmuş olsa da Abdülkerim Bardakcı‘nın oyundan atılması onlar için altın değerinde bir fırsat yarattı. Fakat hiç cesaret göstermeyerek beraberliğe razı gelirken ellerindeki bir puanı da kaçırmış oldular. Aslında buradan alacakları bir puan onlar için çok da bir şey değiştirmeyecekti. Ancak hücumu benimseyip üç puan almış olsalardı, onlar içi büyük bir zafer niteliğinde olacaktı. Her ne kadar yedikleri iki gol şanssızlıklar barındırıyor olsa da Galatasaray maçında Erol Bulut, kesinlikle sınıfta kalmış oldu.