Süper Lig’de İlk Kez Yaşanan Durum

Transfer dönemi yeni yeni bitti ve takımlar yenilendiler. Süper Lig’de ilk kez yaşanan bir durum gerçekleşti. Fenerbahçe, Trabzonspor, Galatasaray, Beşiktaş, 4 büyük takım da bir ilk gerçekleşti. 100 Milyon Euro barajının aşıldığı görüldü. Transfer döneminin sona ermesiyle birlikte 179.58 Milyon Euroluk değeriyle Fenerbahçe en pahalı kulüp haline geldi.

Fenerbahçe ve diğer büyük takımların sırası ile en çokdan en aza doğru sıralayalım. 179.58 Milyon Euroluk değerle Fenerbahçe ilk sırada yer aldı ve en değerli olan kulüp olmayı başardı. 153 Milyon Euro ile Galatasaray ikinci değerli kulüp olmaya hak kazandı. 152 Milyon Euro Trabzonspor’un değeri oldu ve üçüncü oldu. 123 Milyon Euro ile de Beşiktaş 4. sıraya yerleşti.

4 Büyük Takım 100 Milyon Euroyu Geçti

Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş takımlarının yani 4 b üyük takımın başarısı birkez daha kanıtlanmış oldu. 179.58 Milyon Euro ile Fenerbahçe, 153 Milyon Euro ile Galatasaray, 152 Milyon Euro ile Trabzonspor, 123 Milyon Euro ile de Beşiktaş değerlerini aşmış oldular.

Bu sezonda ilk defa 4 büyük takımın böyle değerini aştığına tanık oluyoruz. 4 büyük takımın değeri, 100 Milyon Euro barajını böylelikle geçmiş de oluyor. Bu durum Süper Lig içerisinde bir ilkin de yaşanmasına aracılık ediyor. 2022 ve 2023 sezonu yaz transfer dönemi biterken Süper Lig devleri transferlerinden de söz ettirmiş oldular.

4 Büyük Takımların Değerleri

4 büyük takımların değerleri 100 Milyon Euro barajını aştı. Transfer dönemi sona erdi. Süper Lig devlerinin transferleri de bu sezonda çok konuşuldu, haberlerini gördük. 4 büyük takımların yıldız, başarılı oyuncuları kadrolarına kattıklarını da gördük. 4 büyükler transfer sonrasında değerlerini de belirlemiş oldular.

4 büyük takımın yani Beşiktaş, Trabzonspor, Galatasaray, Fenerbahçe takımlarının böylece kadro değerleri de netleşmiş oldu. Fenerbahçe zirvede olan isim oldu. Süper Lig’de en pahalı takım Fenerbahçe oldu. 179.58 Milyon Euroluk değer ile Sarı Lacivertliler zirveye çıkmış oldu. Süper Lig tarihinde bu sezon ilk defa 4 büyük takım, kadro değeri olarak 100 Milyon Euroyu geçti.