Flamengo Jorge Jesus’un Peşinde!

Jorge Jesus dünyanın en popüler teknik adamlarından birisi! Uzun yıllar Benfica ve Sporting Lizbon gibi ünlü kulüpleri çalıştıran Jorge Jesus 2022 – 2023 sezonunun başında Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü oldu. Jesus’un Fenerbahçe’yi çalıştıracak olması herkesi heyecanlandırdı.

Fenerbahçe sezona büyük bir şok ile başladı. UEFA Şampiyonlar Ligi play-off aşamasında Dinamo Kiev’e elenen sarı lacivertli takıma UEFA Avrupa Ligi yolu gözüktü. Fenerbahçe buradaki grubunu lider olarak tamamladı. Bu sırada ligde de güzel sonuçlar aldı. Dünya Kupası arasına kadar olan dönemde iyi gidiyordu. Ancak, sonrasında yaşanan üst üste puan kayıpları Fenerbahçe’yi zirve yarışında geriye düşürdü.

Jesus’un Önümüzdeki Sezon Takımda Kalıp Kalmayacağı Belirsizliğini Koruyor

Jorge Jesus diğer teknik adamlara kıyasla çok daha rahat ve özgüvenli! Portekizli teknik direktörün sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Jorge Jesus kendisine yeni sözleşme ile ilgili olarak yöneltilen sorulara net bir cevap vermedi. Deneyimli teknik adamın takımda kalması adına bazı şeylerin gerçekleşmesi gerekiyor. Her şeyden önce, Fenerbahçe’nin 2022 – 2023 sezonunu şampiyonluk ile tamamlaması şart! Bunun yanı sıra, UEFA Şampiyonlar Ligi de Jesus’un önemli hedefleri arasında bulunuyor.

Jesus takımdaki oyuncuların bir kısmından memnun değil! Başkan Ali Koç’tan transfer bütçesi talep ediyor. Söz konusu transfer bütçesi kendisine verildiği takdirde Fenerbahçe’yi bir sezon daha çalıştırabilir. Fenerbahçe’nin bu sezonu şampiyonluk dışında bir sonuç ile tamamlaması halinde Jesus’un takımda kalmayacağını garanti edebiliriz.

Flamengo Deneyimli Teknik Adamı Kadrosunda Görmek İstiyor

Brezilya’nın önde gelen kulüplerinden birisi olan Flamengo kısa süre içerisinde teknik direktörünü değiştirecek. Flamengo yönetimi birçok aday belirledi. O isimlerden birisi de Jorge Jesus! Portekizli teknik adam geçmiş yıllarda Flamengo’yu çalıştırmıştı. 1 Haziran 2019 ila 17 Temmuz 2020 tarihleri arasında Flamengo’yu çalıştıran Jorge Jesus bu takımın başında 51 maça çıktı. Söz konusu maçların 39’undan galibiyet ile ayrıldı. Yedi beraberlik ve beş mağlubiyet ile taraftarlarını üzse de genel olarak başarılı bir grafik çizdi. Flamengo bu maçlarda rakip filelere 121 gol gönderirken kendi kalesinde 47 gol gördü.

Jorge Jesus 2020 yılının Temmuz ayında Flamengo’dan ayrıldı. Eski takımı Benfica’ya döndü. Ancak, Flamengo aradan geçen 2.5 yılda Jorge Jesus’un boşluğunu doldurmayı başaramadı.

Jorge Sampaoli de Adaylar Arasında!

Flamengo’nun tek adayı Jorge Jesus değil! Sevilla’nın eski teknik direktörü Jorge Sampaoli de adaylar arasında bulunuyor. Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Sevilla’ya kaybederek bu organizasyona veda etmişti. Söz konusu maçlarda Sevilla’nın başında olan Jorge Sampaoli milli ara öncesinde görevinden ayrıldı. Arjantinli teknik adam şartlar uygun olduğu takdirde Flamengo’da çalışmaya sıcak bakıyor.

Flamengo’nun Teknik Direktörü Tanıdık Bir İsim!

Flamengo’yu 1 Ocak 2023 tarihinden bu yana Vitor Pereira çalıştırıyor. Fenerbahçe’nin ardından Brezilya kulübünü çalıştıran Pereira’nın Flamengo macerası pek uzun sürmeyecek gibi duruyor.