Güney Koreli Stoper Kim Min Jea PSG’nin Takibinde

Fransız ekibi PSG İtalyan devi Napoli’ de forma giyen 26 yaşındaki Güney Koreli Stoper’ i Min – jae Kim ‘i takibine almış durumda.

Sarı laciverti takım Fenerbahçe’ deki etkili performansı ile İtalyan devi Napoli’ ye 18 Milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olan 26 yaşındaki Güney Koreli Stoper’ i Min – jae Kim bu kez Napoli performansı ile Fransızların dikkatini çekti.

26 yaşındaki Güney Koreli Stoper Min – jae Kim Napoli ‘ de ki etkili performansı ile takımın şampiyonluk yolunda en dikkat çeken isimlerinden birisi olurken Avrupa’ nın dev kulüpleri de şimdiden sıraya girmiş durumda.

Etkili bir sezon geçiren İtalya ‘ da 26 yaşındaki Güney Koreli Stoper Min – jae Kim sezon sonun da iyi bir teklif gelmesi halinde kendisi ile yakından ilgilenene Fransız ekibi Paris Saint–Germain ‘e transfer olabilir.

26 yaşındaki Güney Koreli Stoper Min – jae Kim’ nin Napoli ile yaptığı sözleşmede ise özel olarak 1ve 15 Temmuz 2023 tarihleri aralığında yabancı kulüpler tarafından yapılan 45 ile 50 Milyon Euro’ luk teklif gelmesi halinde transfer de edilebilecek.

Önce Fenerbahçe’de Parladı

26 yaşındaki Güney Koreli Stoper Min – jae kariyerinde ilk patlamasını süper lig ekiplerinden olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe forması ile yaşadı.

Süper lig de sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ ye Çin ekibi BJ Guoan’ dan 3 Milyon Euro’ luk bonservis bedeli ödenerek kadroya katılmıştı.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile süper lig de geçirdiği 1 sezon sonun da toplamda 40 resmi karşılaşmada süre alırken 1 gol kaydetti.

Fenerbahçe’ de ki performansı sonrasında Avrupa da dev takımların dikkatini çekmeyi başaran 26 yaşındaki Güney Koreli Stoper Min – jae İtalyan devi Napoli’ ye 18 Milyon Euro’ ya transfer olarak sarı lacivertli takımdan ayrılmıştı.

Napoli İle Seviye Atladı

26 yaşındaki Güney Koreli Stoper Min – jae Süper Lig sonrasında İtalya’ da Seri A gibi çok zorlu bir lige hemen adapte olarak büyük bir seviye atlamayı başardı.

İtalyan devi Napoli ile Seri A da ilk sezonunda takımın savunmada vazgeçilmez isimlerinden birisi olmayı başardı. 26 yaşındaki Güney Koreli Stoper Min – jae bu sezon Seri A da Napoli forması ile 35 resmi karşılaşmada Şampiyonlar Ligi de dahil çıktığı mücadeleler de 2 gol 1 asistlik performansı ile dikkatler den kaçmadı.

Devler liginde çok iyi bir performans gösteren Güney Koreli Stoper Min – jae Kim Fransız ekibi Paris Saint – Germain’ in listesine girdi.

Güncel piyasa değeri 50 Milyon Euro‘yu geçerken Fransız ekibi bu bedeli çok rahat ödeyebilir.