Galatasaray’ın Kiralık Efsanesi

Sarı kırmızılıların 2022- 2023 sezonu için Paris Saint- Germain takımından kiralanan Mauro Icardi, Galatasaray’ın gol efsanesi oldu. Sarı kırmızılıların gönlünü fetheden Mauro Icardi’nin sezon sonuna kadar kalacağı belirsizleşti. Bu durum sarı kırmızılıları telaşlandırdı. Kahramanmaraş depremi sonrası ligin durdurulmasıyla birlikte 24. haftada kalan ligin 3- 4 Mart’ta başlayacağı açıklanmıştı.

Bununla birlikte lig bitişinin uzayacağı belli oldu. Süper Lig’in planlananın dışında biteceğinin belli olmasıyla birlikte Süper Lig takımlarının kiraladığı oyuncuların takımlardaki akıbeti belirsizleşti. Bu durumun içinde olanlardan biri de Galatasaray’ın santrforu Mauro Icardi.

Mauro Emanuel Icardi Rivero

Arjantinli santrfor oyuncusu, 2002 yılında futbol kariyerine Vecindario takımında başladı. 2008- 2011 yılları arasında Barcelona’nın altyapısında oynayan Mauro Icardi, profesyonel kariyerine Barcelona altyapısında oynarken kiralık olarak gittiği 2011 yılındaki Sampdoria takımı ile başladı. 2012- 2013 sezonunda Sampdoria takımında oynayan Mauro Icardi 33 maçta forma giymiş, 11 gole imza atmıştı.

2013- 2020 yılları arasında Inter’de forma giyen Mauro Icardi toplam 188 maça çıkmıştı. 111 golü ağlarla buluşturdu. Inter’de forma giyerken Serie A’da 2014- 2015 sezonu ve 2017- 2018 sezonlarının gol kralı oldu. 2019- 2020 sezonu için kiralandığı Paris Saint- Germain takımında 20 maça çıkmış ve 12 gole imzasını atmıştı. Daha sonra Paris Saint- Germain kadrosuna dahil edilen Mauro Icardi, 2022- 2023 sezonu için Galatasaray’a kiralandı. 12 maça sarı kırmızılı formayla çıkan Mauro Icardi, 9 gole adını yazdırmıştı.

Sarı kırmızı formayla ilk maçına Konyaspor karşılaşmasında çıkan Mauro Icardi, sarı kırmızılı forma ile ilk golünü ise İstanbulspor’a karşı atmıştı. Galatasaray formasıyla dört büyüklere karşı gol atan Mauro Icardi sarı kırmızılıların gönlünde taht kurdu.

Mauro Icardi Gider Mi ?

Tüm sarı kırmızılı taraftarların gözleri Mauro Icardi’nin Paris Saint- Germain takımından kiralanmasındaki maddelere çevrildi. Eğer maddede son resmi karşılaşmanın yapılmasıyla kiralık dönemi biter maddesi yer alıyorsa sezon sonuna kadar sarı kırmızılı formayı giyecek olan Mauro Icardi, maddede tarih olması durumunda ki Süper Lig’in başlama ve bitiş tarihi belli olduğu için ona göre tarihte koymuş olabilirler düşüncesi de gündemde. Tarih var ise de 31 Mayıs’ta son kez maça çıkacağı söylenen Mauro Icardi için sarı kırmızılı yönetimin ne yapacağı nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Kahramanmaraş depremi ile birlikte planların alt üst olduğu bu dönemde takımlar nasıl bir yol izleyecek bilmiyoruz. Galatasaray’ın kiralık oyuncusu Mauro Icardi sezon sonuna kadar kalabilecek mi ?