Juanfran Moreno

Moreno’nun Covid 19 Röportajı

Moreno’nun Covid 19 Röportajı

Aytemiz Alanyaspor’un İspanyalı futbolcusu Juanfran Moreno corona virüsü covid 19 ile ilgili olarak Marca gazetesine açıklamalar yaptı. Moreno gazetedeki açıklamalarında covid 19 ile ilgili olarak Türkiye’nin erken önlem aldığını ve bu önlemler ile Türkiye’de ilk vakanın geç geldiğini söyledi. Türkiye’de 11 Mart tarihinde ilk covid 19 vakasının görülmesiyle maçların seyircisiz oynanması kararı alınmış ve bu durum İspanya’da meraka sebep olmuştu.

‘’Eldiven ve Maske Dağıtıldı’’

Moreno, Marca gazetesine Türkiye’nin covid 19’un Çin’de görülmesi ile Çin’den gelenlere sınırlama getirdiğini ve uçuşlarını durdurduğunu, virüsün İran’da yayılması ile Türkiye’nin İran ile ilgili de aynı uygulamayı yaptığını söyleyerek bunun virüsün Türkiye’ye girişinin bir süre engellediğini söyledi. Marca röportajında Türkiye’de havalimanında ve kara sınır kapılarında ülkeye giriş yapanların termal kamera ile kontrol edildiğini söyleyerek bu önlemin de etkili olduğunu açıkladı.

Moreno Antalyaspor’un da corona virüsünden korunmak için dezenfektasyona ve hijyene daha dikkat ettiğini vurgulayarak kulübün kendilerine virüsten korunmak için maske ve eldiven de verdiğini söyledi. Moreno röportajında Türkiye’de corona virüsünün yayılmaması ve salgın halini almaması için devletin aldığı önlemlerin yerinde olduğunu ve halkın da bu önlemlere uyduğunu ifade etti.