corona virüsü

Sosyal Mesafeli Poz

19 Mart’ta corona virüsü sebebiyle ertelenen lig maçlarının 12-13-14 Haziran’da başlamasının açıklanmasıyla Aytemiz Alanyaspor da antrenmanlara başladı. Süper Ligde başarılı bir sezon geçiren Antalya ekibi teknik direktör Erol Bulut yönetiminde Cengiz Aydoğan Tesislerinde antrenman yaptı. Isınma koşusuyla başlayan antrenman kondisyon çalışmaları ve dayanıklılık hareketleri ile devam etti. Aytemiz Alanyasporlu futbolcular 3 gruba ayrıldılar ve bu 3 grup ayrı çalıştı.

Aytemiz Alanyasporlu futbolcuların antrenman sırasında sosyal mesafe kurallarına özen göstererek antrenman yapmaları ve aralarında sosyal mesafe olan bir fotoğrafı paylaşmaları beğeni topladı. Junior Fernandes, Welinton de Souza, kaleci Jose Marafona ve Djalma Campos’un aralarına sosyal mesafe bırakarak verdikleri poz dikkatleri üzerine topladı.

Futbol ve Sosyal Mesafe

Türkiye Futbol Federasyonu’nun lig maçlarının başlayacağını açıklamasının ardından maçların corona virüsünün bulaşması riski sebebiyle nasıl oynanacağı merak ediliyor. Temas yoğun bir spor olan ve devamlı temas halinde oynanan futbolda futbolcuların aralarına sosyal mesafe olan en az 1 metre mesafe ile nasıl futbol oynanacağı çözüme ulaşamadı. Futbolcular antrenman yaparken bir bu mesafeyi korumakta zorlanıyorlar.