Süper Lig

Aytemiz Alanyaspor’un Yeni Transferi

Corona virüsü Süper Lig maçlarının ertelenmesine sebep olurken lige verilen bu arada futbol kulüpleri transfer görüşmelerini yapıyorlar. Aytemiz Alanyaspor’da sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan futbolculardan yeni sezonda takımda kalmasını istediği futbolcular ile sözleme yenileme görüşmesi yapmak için hazırlık yapan Antalya ekibi yeni transfer arayışlarında da bulunuyor.

Suudi Arabistan ligi takımlarından Al Hilal’de oynayan Senegal asıllı Fransız futbolcu Bafetimbi Gomis ile Aytemiz Alayaspor’un transfer için görüştüğü iddia edildi. Aytemiz Alanyaspor’un sezon sonunda sözleşmesi biten Papiss Cisse’nin takımdan gideceğini düşündüğü ve Cisse’nin yerine Gomis’in transfer edileceği düşünülüyor. Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut’un da Gomis’in transferine onay verdiği biliniyor.

Beşiktaş ve Galatasaray Geri Çevirdi

34 yaşındaki Fransız futbolcu Al Hilal ile yolları ayırmaya karar verdiğinde Türkiye Süper Lig takımlarından Galatasaray ve Beşiktaş ile de görüştü. Gomis 2018 ağustos ayında Galatasaray’dan Suudi Arabistan ligine transfer olmuşu ve şimdi eski takımına dönmek için bir talepte bulundu. Beşiktaş ve Galatasaray Gomis’i transfer etmeyeceklerini açıkladılar. Aytemiz Alanyaspor’un ise Gomis ile yakında sözleşme imzalayacağı iddia ediliyor.