Süper Lig Transfer Harcamalarında Dünyada Dokuzuncu

Son dakika transfer haberi Süper Lig’den geldi! Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonu için yaz dönemi transferleri 8 Eylül itibari ile sona erdi. Takımlar, birbirinden önemli isimlerin transferleri için birbiri ile yarıştı. Türkiye, Süper Lig takımlarının transfer dönemi harcamaları ile dünyada 9. sırada yer aldı. Total olarak harcanan miktarın 116 milyon Euro olduğu öğrenildi. İşte dünya gündeminden futbolseverlerin ilgisini çeken ayrıntılar…

Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonunun 5. haftası geride kalırken yaz transfer dönemi 8 Eylül Perşembe itibari ile sona erdi. Takımlar, son imzalarını attı. Dünya genelinde lig özelinde yapılan harcamalarda Süper Lig, 116 milyon Euro ile 9. sırada yer aldı.

Premier Lig Bu Sene De İlk Sırada…

Süper Lig’de kıran kırana geçen bir transfer dönemi daha geride kaldı. Takımların birbiri ile kıyasıya mücadele ettiği, gelen ve giden oyuncular ile çok konuşulan yaz sezonu transfer dönemi 8 Eylül itibari ile sona erdi. Son dakika hamleleri ile çok konuşulan Süper Lig’deki harcamalar dünya genelinde ilk 10 içerisinde yer aldı.

Avrupa’da da çok sayıda ülke için transfer dönemi sona erdi. Premier Lig, her sene olduğu gibi bu transfer döneminde de yapılan harcamalar ile ilk sıradaki yerini muhafaza etti. İngiliz kulüplerinin yaptıkları harcamaların toplam 2 milyar 250 milyon Euro olduğu kaydedildi.

İkinci sırada ise Seria A Ligi totalde 749 milyon Euro ile yerini aldı. Ligue 1, 560 milyon Euro ile üçüncü sıraya yerleşirken La Liga için harcanan tutar 506 milyon Euro oldu. Merak edilen bir diğer lig, 485 milyon Euro harcanan Bundesliga oldu.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş Kıyasıya Yarıştı!

Trabzonspor, geçtiğimiz sezon Süper Lig 2021 – 2022 sezon kupasını kaldırarak üç büyükleri geride bıraktı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş yeni sezonda galibiyet için birbirleri ile zorlu bir mücadele içerisine girdi.

Türkiye milli takımı, futbolda hedeflediği yere ulaşamazken Süper Lig takımlarının yaptığı harcamaların dünya genelinde çok sayıda ülkeyi geride bırakmış olması çok konuşuldu.