Süper Lig’de Destan Yazılıyor, Alanyaspor

Süper Lig sezonu içerisinde Alanya destanının yazıldığını görüyor, bu muhteşem anlara şahitlik ediyoruz. Alanyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, eski Türk futbolcularından biridir.

Banu Korkmaz ile mutlu bir evliliği olan başarılı teknik adam Bülent Korkmaz’ın iki tane de çocuğu var. 1,8 metre boyundaki Bülent Korkmaz 24 Kasım 1968 doğumlu ve 52 yaşında bir spor adamı. Kariyerine birçok başarıyı sığdırmış olan teknik adamın Alanyaspor için de bazı taktiksel stratejilerle takımını yükselttiğine şahitlik ediyoruz.

Bülent Korkmaz, Milli Takım ve Galatasaray içerisinde forma giymiş olan eski bir Türk futbolculardan biridir. Uzun yıllar spor dünyasında olan teknik adam, şimdi Alanyaspor teknik direktörlüğünü yapmaktadır.

Akdeniz ekibi olan Alanyaspor, Bülent Korkmaz eşliğinde şaha kalkarak kendi destanını yazmaya başlamış gibi görünüyor. Bülent Korkmaz geldiğinden beri 4 tane başarı 2 tane de beraberlik sonucu alan takımın giderek daha da yükseldiğine tanıklık ediyoruz adeta.

Alanyaspor Destanını Yazıyor

Alanyaspor giderek yükseliyor ve kendi destanını oluşturmaya başladı. Hayran ve takipçi sayısı giderek artan takımın Alanyaspor’un Bülent Korkmaz sonrasında daha da yükseldiğini görmekteyiz.

4 tane galibiyet, 2 tane de beraberlik başarısı kazanan takımın Kadıköy’e çıkması ve 90 artı 3 içerisinde kazanıp, yenilmezlik de 7 maça çıkarak kariyerinde rekor kırdığına da şahitlik yapıyoruz. Bülent Korkmaz, Çağdaş Atan sonrasında takımın başına geçmiş, teknik adam görevine başlamıştı.

Kariyer rekorunu kıran Alanyaspor’un turuncu ve yeşil renklerini tüm futbol dünyası gördü ve gururlanmış oldu. Düne kadar takımın çıkmış olduğu 6 karşılaşma içerisinde 4 galibiyet 2 beraberlik sonucu alan Alanyaspor, aldığı başarılar sayesinde teknik adam Korkmaz’ın da kariyerinde bir ilk olma özelliği ile tarihe geçmiş oldu.

Yenilmezlik serisi 7 maça çıkmış oldu. Fenerbahçe, Turuncu Yeşillilerin deplasmanda başarı alamamış olduğu iki takım içerisinden birisi idi.

Turuncu Yeşillilerde Büyük Heyecan

Efkan Bekiroğlu attığı gol ile büyük heyecan ve zaferi getirmiş oldu. En formda isim olarak da gözler Efecan Karaca’ya çevrilmişti. Alanyaspor kaptanı olan Efecan Karaca bu son günlerdeki popüler isimlerden biri haline geldi.

Takım savunma konusunda da Fenerbahçe karşısında Alanyaspor’un gayet iyi bir duruş sergilediğine şahitlik ettik.