Trabzonspor’da Nenad Bjelica Kadroda Değişiklik Yapabilir

Bordo mavili takım Trabzonspor süper lig ‘in son şampiyonu olarak başladıkları yeni sezonda hedeflerinde uzak kalarak başken ve teknik heyet değişimi sonrasında takımın başına 51 yaşındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile anlaşan bordo mavili yönetim takımı yeni teknik adam emanet etmişlerdi.

51 yaşındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica yönetimin de bordo mavili takım ile çıktıkları süper lig de ki ilk karşılaşmasında Sivasspor deplasmanın da puansız olarak ayrıldılar.

Kadrosunda bulunana oyuncularını değerlendirerek güçlü bir ilk 11 oluşturmaya çalışan Hırvat teknik adam Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Konyaspor deplasmanın da kadro da değişikliğe gidecek gibi.

Karadeniz ekibin de Konyaspor maçı öncesinde sağ bekler Bruno Peres ve Serkan Asan sakatlıkları, Styger Larsen ise cezası nedeniyle zorlu deplasmanda takımlarını yalnız bırakacaklar.

Eksik olan oyuncuları nedeni ile 51 yaşındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica Konyaspor karsısında16 yaşındaki genç futbolcu Oğuzhan Yılmaz’ı sahaya sürebilir.

16 YAŞINDAKİ OĞUZHAN YILMAZ İLK 11’DE ÇIKIYOR

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘un bu sezon ki kötü performansı sonrasında elinde bir iddiası kalmayan takım da 51 yaşındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica genç oyunculara şans vermek istiyor.

Karadeniz ekibinde alt yapısında futbola başlayan gen oyuncu Oğuzhan Yılmaz 6 Nisan’ da Profesyonel sözleşmeye daha yeni imza atmıştı.

Kariyerinin henüz başımda olan 16 yasındaki genç sağ bek Oğuzhan Yılmaz için bordo mavili takım da süper lig de ilk 11’ de forma giymesi şansı doğdu.

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Konyaspor deplasmanın da takımını yalnız bırakacak oyuncularının olması nedeni ile genç oyuncuya forma giyme şansı doğdu. Bordo mavili takım Trabzonspor’ da Konyaspor maçı öncesinde sağ bekler Bruno Peres ve Serkan Asan sakatlıkları, Styger Larsen ise cezası nedeniyle zorlu deplasmanda takımlarını yalnız bırakacaklar.

Sağ bek için kadrosunda oyuncu bulamayan 51 yaşındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica gözünü genç oyunculara çevirdi.

Alt yapıyı da geldiği günden buyana takip eden Hırvat teknik adam kısa sürede gözüne 16 yasındaki genç sağ bek Oğuzhan Yılmaz ‘ı kesirdi.

Profesyonelliğe yeni geçen 16 yasındaki genç oyuncu Oğuzhan Yılmaz Hırvat teknik adamın hafa içinde antrenmanlarda denedikten sonra hazır olması ve istenilenleri yerine getirmesi halinde hafta sonun da bordo mavili forma ile kariyerinde yeni bir sayfa açacak.

SEZONUN GERİ KALANINDA GENÇLER ÖN PLANDA OLABİLİR

Hırvat teknik adam Nenad Bjelica bu sezon takımının bir iddiası kalmadığı için sezonun geri kalan kısmında genç oyuncularına daha fazla şans vermeyi düşünüyor.

Taha Altıkardeş, Arif Boşluk, Doğucan Haspolat, Süleyman Cebeci gibi genç isimlerin sezonun geri kalanında şans vererek öz kaynaklarını da ortaya çıkarmış olmaları bu sezon için Trabzonspor ‘un en büyük artısı ola bilir.