Alanyaspor Beşiktaş’a Direnemedi

Sezonun ikinci yarısında teknik direktör Francesco Farioli ile iyi işler çıkarıyor olsa da büyük takımlar karşısında iyi skorlar almayı başaramayan Alanyaspor, bu durumu tersine çevirebilmeyi hedeflediği maçta Beşiktaş’ın konuğu oldu. 32’inci haftanın en çok merak edilen maçlarından birisinde Siyah Beyazlı ekip karşısında topun tamamen sahibi olan Alanya temsilcisi buna rağmen Beşiktaş’ın direkt oyununa çözüm bulamadı ve sahadan 4-1 gibi farklı bir skorla mağlup ayrılarak büyük takımlara karşı gösterdiği kötü performansı sürdürdü.

Gücü Yetmedi

Bu sezon Süper Lig’de birçok maçta çok iyi sonuçlar alan Alanyaspor özellikle ikinci yarıda oynadığı bazı maçlarda çok ciddi sıkıntılar da çekti.

Bu sıkıntılı maçların ortak özelliği ise rakiplerin ligin büyük takımları olmasıydı. Trabzonspor, Fenerbahçe gibi rakipler karşısında bol gollü mağlubiyetler alarak taraftarlarını üzen Turuncu Yeşilli ekip, Beşiktaş karşısında oynadığı maçta da bu durumun önüne geçemedi.

Ligin 32’inci haftasında en çok merak edilen maçlardan birisi Beşiktaş ile Alanyaspor arasında oynanacak müsabakaydı. Zira Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Valerien İsmael’in de iç sahadaki ilk maçı anlamına gelen bu maçta Siyah Beyazlı takımın geçiş yapmaya çalıştığı yeni oyununun test edilebileceği en iyi maçlardan birisi Akdeniz temsilcisi karşısında oynayacağı müsabakaydı.

Bununla birlikte bahsedildiği gibi Alanyaspor’un da büyük takımlar karşısındaki kötü performansını sürdürüp sürdürmeyeceği merak ediliyordu. Maçın başlama düdüğünden sadece 2 dakika gelen Beşiktaş golü ise Francesco Farioli ve öğrencileri adına maçın pek kolay geçmeyeceğinin en büyük kanıtıydı.

Özellikle Efecan Karaca üzerinden geliştirdiği ataklarla birlikte etkili olan konuk ekip, golü de kaptanının ayağından buldu. Ancak takımın eşitliği sağlamasından yine çok uzun bir süre geçmeden Beşiktaş yine öne geçince Alanyaspor’un direnci düşmeye başladı.

İlk yarı bitmeden bir golü daha kalesinde gören Alanya temsilcisi soyunma odasına da moral bozukluğuyla gitti. İkinci yarı Beşiktaş’ın genel kontrolü altında geçerken oyuna sonradan Güven Yalçın maçın skorunu tescilledi ve Alanyaspor bir büyük takıma karşı daha çok sıkıntılı bir savunma performansı göstererek farklı mağlup olmaktan kurtulamadı.

Bu maçla birlikte Beşiktaş puanını 50’ye yükselterek maç fazlasıyla 6’ıncı sıraya kadar yükselirken 52 puanda kalan Alanyaspor da 4’üncü sırada kaldı.

Top Var Skor Yok

Öte yandan Alanyaspor’un Beşiktaş karşısında 4-1 mağlup olduğu maçın en çok dikkat çeken verilerinden birisi Akdeniz temsilcisinin %66 oranında topa sahip olmasıydı. Bu bağlamda rakibinin tuzağına da düşen Turuncu Yeşilli takımda bu gibi büyük rakiplerle oynanan müsabakalarda tekzip edilmesi gereken ilk kişi de Francesco Farioli.

Genç teknik adam bir maçta daha topa sahip olma ısrarından vazgeçmedi ve zaten son haftalarda uyarı veren savunmasının düşmesine engel olamadı. Tüm bu sonuçlar birleşince maçın sonucu da Alanyaspor’un bir hayli aleyhine oldu.