Alanyaspor Ömer İle İlgileniyor

Bu sezon hem Türkiye Kupası’nda hem de Süper Lig’de fark yaratan bir performans sergileyen Alanyaspor, gelecek sezona daha iyi işler çıkartmak ve finalleri daha iyi bağlayabilmek adına hazırlanıyor. Turuncu Yeşilli takımın bu bağlamda pek çok takımla adı anılmaya devam ediyor. Gol yollarında geçmiş sezonlara göre daha sönük kalan Akdeniz temsilcisi bu konuyu halledebileceği bir oyuncunun arayışına devam ederken basında yer alan haberler bu ismin Ömer Şişmanoğlu olduğunu ifade ediyor.

Gol Sezisi Yüksek

Bu sezon hem Türkiye Kupası’nda hem de Süper Lig’de dikkat çeken işlere imza atan Alanyaspor adına gelecek sezonun daha iyi geçmesi tüm taraftarların temennisi ancak bu bağlamda kadronun güçlendirilmesi gerektiği de net bir şekilde ortada.

Bununla birlikte Turuncu Yeşilli takımın radarında pek çok farklı isim de yer alıyor. Akdeniz temsilcisinde bölge bölge pek çok oyuncuya dair raporlar hazırlanırken bu raporların sonuncusunun Ömer Şişmanoğlu ile alakalı olduğuna dair bir iddia söz konusu.

Başarılı golcü geride kalan sezonun ilk devresinde beklentilerin altında kalan bir performans sergilese de ikinci devrede gerçekten tecrübesini yansıttı ve fark yarattı.

Birçok maçta Mesut Bakkal’ın takımına puan veya puanları getiren oyuncu olan Ömer Şişmanoğlu, en derin kriz anlarında sahneye çıktı ve attığı gollerle takımının geri dönüşe imza attığı maçlarda bu geri dönüşleri sağlayan oyunculardan biri oldu.

Bu sezonun bitmesiyle birlikte sözleşmesi de sona eren oyuncunun geçmiş dönemlerde kendisiyle ilgilendiği iddia edilen Altınordu’ya sıcak baktığı iddia ediliyordu. Pek tabii Alanyaspor’un ilgisinin başlamış olması ve Denizlispor’un oyuncuyu kadrosunda tutmak konusundaki ısrarı önemli. Bununla birlikte Denizlispor tarafında da oyuncularla sözleşme görüşmeleri devam ettiği için bu transferin gerçekleşmesi kelimenin tam anlamıyla pamuk ipliğine bağlı denebilir.

Başarılı Kariyer

Kariyeri boyunca hem Süper Lig’de hem de TFF 1.Lig’de pek çok farklı takımda görev yapan Ömer Şişmanoğlu’nun golcülük meziyetleri ve sezgileri konusunda herhalde hemen hemen hiçbir teknik adamın tereddüdü yoktur.

Tecrübeli golcü nerede durması gerektiğini, topa nasıl vurması gerektiğini, arkadaşlarını nasıl hücuma dahil edebileceğini iyi bilen isimlerden birisi. Nitekim Denizlispor da tıpkı Altınordu gibi kümede kalma mücadelesi verirken Ömer’in bu yeteneklerinden bir hayli yararlandı.

Tüm bunlarla birlikte oyuncunun en parlak dönemlerinde sergilediği performansla futbolumuzun devlerinden Beşiktaş’ın formasını giymeyi başardığını unutmamak gerek. Oyuncu her ne kadar Siyah Beyazlı kulüpte tutunamamış olsa da o noktalara çıkabilmiş olmak da aslında ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlıyor.

Alanyaspor kariyerinde düşüş yaşayan pek çok oyuncunun geri dönmesinde ciddi payı olan kulüplerden biri. Ömer her ne kadar kariyerinin son demlerine gelmiş olsa da burada sergileyeceği performans onu tekrar yukarılara taşıyabilir.

Bakalım ilerleyen günlerde iki taraf arasındaki süreç nasıl bir şekilde devam edecek?