Alanyaspor Takım Otobüsüne Taşlı Saldırı

Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde Antalyaspor deplasmanına giden Alanyaspor taşlı saldırıya uğradı. İki Akdeniz ekibinin mücadelesini izlediğimiz bu zorlu mücadelede takım oyuncuları maç sonrasında bir grup holigan tarafından taşlandı. Takım otobüsünün ön camını kıran holiiganlar ellerine aldıkları büyük taş parçaları ile takım otobüsüne saldırarak ön camı kullanılamaz hale getirdi. Takım otobüsünün taşlanması sırasında herhangi bir oyuncunun yara almaması sevindirici haber olurken iki Akdeniz ekibinin karşılaşmasında böyle üzücü görüntülerin oluşması futbolseverleri derinden üzdü.

Antalyaspor 0-1 Alanyaspor

Antalyaspor’u deplasmanda 1-0 yenerek rövanş öncesinde büyük bir avantaj yakalayan Alanyaspor maç sonrasında karşılaştığı bu saldırı ile fair play ruhuna yakışmayan şekilde ağırlandı. Ziraat Türkiye Kupası’nın yarı final ilk maçı olma özelliğini taşıyan Antalyaspor Alanyaspor mücadelesinde ilk maçı Alanyaspor böylelikle 1-0 yenerek rövanş öncesinde büyük bir avantaj yakalamış oldu. Atılan taş sonrasında otobüsün ön camının kırılmasının ardından Yardımcı antrenör Mehmet Yozgatlı’nın boynuna taş geldi ve yaraladı. Kırılan camdan arta kalan parçalar ise kaleci antrenörü Murat Erdeğer’i boynundan yaralandı. Nitekim büyük bir yaralanma ya da herhangi daha büyük bir olumsuz durum ortaya çıkmadan Alanyaspor takımı evine dönmeyi başardı.

Saldırı Ufak Yaralarla Atlatıldı!

Otobüse yapılan taşlı saldırı sonrasında sağ ön camın patladığı da dikkatlerden kaçmadı. Skorer’in haberine göre otobüsün taşlı saldırıya uğramasının ardından hem önce cam hem de ön sağ camde büyük bir hasar meydana geldi. Teknik heyetin yer aldığı ön sağ bölgenin yoğun taşlı saldırıya uğraması da dikkat çekti. Taş ve cam parçalarının etkisi ile yaralanan Murat Erdeğer ve Mehmet Yozgatlı’nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.  Rövanş mücadelesi 22 Nisan 2020 tarihinde oynanacak olan mücadeleye Alanyaspor deplasmanda attığı golün avantajı ile çıkacak. Alanyaspor Antalyaspor mücadelesiyle ilgili olarak önümüzdeki günlerde yaşanan yeni gelişmelerden yeni haberlerden yine sizlere bilgi aktarmaya devam edeceğiz. Antalyaspor Alanyaspor Türkiye kupası yarı final mücadelesine ilişkin bilgileri web sitemizden takip edebilirsiniz. Türkiye kupası maçlarının öncesi ve sonrası hakkında yeni gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.