ALANYASPOR‘DA BÜLENT KORKMAZ DÖNEMİ SONA ERDİ

Süper ligin önemli ekiplerinden olan Aytemiz Alanyaspor’da Bülent Korkmaz dönemi sona erdi.

Akdeniz ekibinin başına 53 yaşındaki teknik adam Bülent Korkmaz süper ligin dördüncü haftasında Çağdaş Atan’ın yerine göreve gelmişti.

Alanyaspor’ un başında süper lig de 18 maçına çıkan tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz bu karşılaşmalar da 9 galibiyet elde etti.

Süper lig de son 3 karşılaşmada 1 puan elde ede bilen Alanyaspor ‘da tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz istifasını sunduğu Alanyaspor yönetimine kabul edilerek yollar ayrılmış oldu.

53 yaşındaki tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz istifasının ardından ise boşalan teknik direktörlük koltuğuna adı geçen ilk isim Fatih Karagümrük’ ten ayrılan Francesco Farioli’ yi göreve getirmek için İtalyan teknik direktörle görüşmelere başlandığı söyleniyor.

ALANYASPOR’DA BÜLENT KORKMAZ DÖNEMİ NASIL GEÇTİ?

Akdeniz ekibi Alanyaspor ‘da tecrübeli teknik direktör Bülent Korkmaz öncesinde süper ligin ilk 3 haftasında genç teknik adamları Çağdaş Atan ile beraber süper lig de 1 galibiyet ve 2 mağlubiyet alan takım Hatayspor ‘a kaybedilen 5 – 0 ‘lık mağlubiyet sonrasında genç teknik adamları ile yollar ayrılmıştı.

Süper lig’ de 4. Hafta da takımın başına geçen 53 yaşındaki tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz süper ligde takımı Alanyaspor ile çıktığı 8 lig maçından da mağlup olmadan ayrılarak üst sıralara doğru çıktılar.

Süper lig de Bülent Korkmaz ise üst üste 3 karşılaşmadan da galip olarak ayrılan Alanyaspor Giresunspor, Galatasaray ve Kasımpaşa maçından galibiyet ile ayrılarak alt sıralardan kurtuldular.

53 yaşındaki tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz ile süper lig de ilk mağlubiyetlerini Karadeniz de Çaykur Rizespor deplasmanınd a 2 – 0 ‘ lık skor ile aldılar.

Süper lig de son maçlarında skor olarak inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Alanyaspor ‘da sakat ve hasta oyuncuların çok fazla olması tecrübeli teknik adamın isi bir hayli zor olmuştu.

SÜPER LİG’DE 3 BÜYÜKLERİ’ DE MAĞLUP ETTİLER

Süper ligin güçlü ekipleri olan 3 büyükler den Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’  ı da mağlup ederek büyük bir başarı elde etmiş oldular.

Deplasmanda sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ı 1 – 0, Kadıköy’ de Fenerbahçe’ yi 2 – 1 ve kendi sahasında siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ı 2 – 0 mağlup ederek İstanbul ekiplerine geçit vermemişti.

İLK ADAY FARNCESCO FARİOLİ

53 yaşındaki tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz ‘ ın ayrılığı sonrasında takımın başına geçmesi en güçlü adaylar arasında Fatih Karagümrük’ten ayrılan Francesco Farioli ilk sırada yer alıyor.

Daha önce de Çağdaş Atan ile beraber Alnayaspor ‘da yardımcı Antrenör olarak da görev yapan 32 yaşındaki İtalyan teknik adam büyük olasılık ile devre arasında sezonun ikinci yarısında takımın başında olacak.