Ziraat Türkiye Kupası

Aytemiz Alanyaspor İlk Defa Yarı Finalde

Aytemiz Alanyaspor Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında Galatasaray’a 3-1 yenilmesine rağmen ilk maçtaki 2-0 galibiyetinin avantajı ile yarı finale yükseldi. Aytemiz Alanyaspor’un geçen sezonun kupa sahibi olan Galatasaray’ı elemesi Aytemiz Alanyaspor takımında ve taraftarlarında büyük sevinç yarattı. Aytemiz Alanyaspor takım olarak ilk defa Ziraat Türkiye Kupası maçlarında yarı finale çıktı.

Aytemiz Alanyaspor Tarih Yazdı

Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut da bu mutluluğu yaşayan ilk sıradaki kişilerden oluyor. Erol Bulut maç sonrası yaptığı açıklamada takımının yarı finale çıkmasından çok mutlu olduğunu takım olarak ve futbolcular olarak tarih yazdıklarını söyledi. Aytemiz Alnayspor’un tarihinde ilk defa Ziraat Türkiye Kupasında yarı finale çıktığını söyleyen Erol Bulut bu sonucun gerçekten tarihi bir sonuç olduğunu sözlerine ekledi. Teknik adama aslında maçta istedikleri oyunu oynayamadıklarını, Galatasaray gibi iyi ve güçlü bir takıma karşı oynadıkları için zor maç olduğunu da söyleyerek öz eleştiri yaptı.

Erol Bulut ligde de başarılı sonuçlar aldıklarını bu sezon hem Türkiye Kupasını kazanmayı hem de Süper Lig şampiyonluğunu kazanmayı hedeflediklerini söyledi.