Aytemiz Alanyaspor

Aytemiz Alanyaspor’un Sevinci Buruklaştı

Hafta içi Galatasaray’ı Türkiye Kupasından eleyen Aytemiz Alanyaspor Türkiye Kupasında yarı finale yükselmişti. Aytemiz Alanyaspor’un yarı finale yükselme sevinci 15 Şubat Cumartesi günü lig maçında Gençlerbirliği’ne 2-1 yenilmesiyle buruk bir sevince dönüştü. Aytemiz Alanyaspor’un altığı bu yenilgi ile puanı 39 olurken lig sıralamasında 5. Sırada yer aldı ve Antalya ekibinin bu yenilgisi şampiyonluk yolunda engelin çıkmasına yol açtı. Gençlerbirliği yenilgisi ile Aytemiz Alanyaspor’un yenilmezlik serisi de bozulmuş oldu.

‘’N’Sakala Performansı Yüzünden Oynayamadı’’

Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut Gençlerbirliği yenilgisi ilgili olarak maça iyi başladıklarını ilk yarıda da başarılı bir performans gösterdiklerini söyledi. Erol Bulut maçın ilk yarısında gole çevirecebilecekleri pozisyonlar yakaladıklarını ama bunları değerlendiremediklerini söyleyerek bu porsiyonların gol olması halinde maçın ikinci yarısında problem yaşamayacaklarını da ekledi. Futbolda maçta çıkan fırsatları ve pozisyonları değerlendirmek gerektiğini, bu olmadığında da maçın kazanılmasının zor olacağını vurgulayan Erol Bulut Gençlerbirliği maçında da bu zorluğu yaşadıklarını anlattı.

Erol Bulut son olarak Gençlerbirliği maçında ilk 11’de bulunmayan N’Sakala’nın kadroda olmamasının nedeni olarak futbolcunun son oynadığı maçtaki performansının bunun nedeni olduğunu söyledi.

Aytemiz Alanyaspor 21 Şubat Cuma günü deplasmanda Sivasspor ile karşılaşacak. Sivas 4 Eylül Stadyumunda oynanacak maçın sonucu haftanın en çok merak edilen maçı olacak. Aytemiz Alanyaspor ve Sivasspor Süper Lig’de şampiyonluk iddiası kuvvetli olan iki takım ve iki yakım da şampiyonluk yolunda artık yara almak istemiyor.