Efecan Karaca Kalıyor

Alanyaspor’un kaptanı ve başarılı sağ kanat oyuncusu Efecan Karaca, bu ara transfer döneminde de Alanyaspor’da kalacak gibi görünüyor. Birkaç gün içerisinde Fenerbahçe’nin anlık girişimiyle ortaya çıkan transfer ihtimalinin, iki takım arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle durduğu ifade ediliyor.

Efecan İle Devam

Son birkaç transfer döneminin tartışmasız yıldızlarından birisi olan ve her dönem bir başka takıma transfer olma noktasına gelen Efecan Karaca, bu transfer döneminde de Alanyaspor’da kalacak gibi görünüyor. 32 yaşındaki oyuncunun transferiyle alakalı olarak Fenerbahçe ile yapılan görüşmelerin sonuçsuz kaldığı iddia ediliyor.

Ara transfer döneminin başında ve yaz transfer sezonunda Trabzonspor ile anlaşma noktasına gelen Alanyaspor, yine maddi sebeplerden dolayı transfere onay vermekten vazgeçmişti. Bu ara transfer sezonunda Fenerbahçe ile yaptığı görüşmelerde oyuncusunun bonservis bedeline onay veren Alanyaspor, ödeme planı konusunda ikna edilemeyince transfer masada kaldı.

750 bin Euro olarak konuşulan transfer bedeli ile alakalı olarak Fenerbahçe ve Alanyaspor arasındaki anlaşmazlığın transferi iptal ettiren faktör olduğu öne sürüldü. Vole’den Yağız Sabuncuoğlu’nun ifadesine göre Alanyaspor yöneticileri, Fenerbahçe’nin bu transferi gerçekleştirebilmesine imkânsız gözüyle bakıyorlar.

Son 3 transfer sezonunun tamamında bir başka takıma adı yazılan ve 2 kere Trabzonspor 1 kere de Fenerbahçe forması giymenin eşiğine kalan Efecan Karaca, bu sezon sonuna kadar Turuncu Yeşilli formayı giyecek gibi görünüyor.

32 yaşındaki başarılı kanat oyuncusunun sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Efecan, bu sezon Süper Lig’de oynadığı maçlarda 2 gol ve 9 asistlik oldukça önemli bir katkı sağlamıştı.

Yönetimin Kararsızlığı

Geçmiş haberlerde de yazıldığı gibi oyuncusu ne kadar kilit olursa olsun değerini bulduğu anda takımdan göndermek konusunda imtina etmeyen Alanyaspor Yönetimi bu transfere onay vermedi.

Fenerbahçe ile yapılan görüşmelerde takas oyuncusu olarak istenen Sinan Gümüş’ün teklifi kabul etmemişti. Sinan Gümüş’ün ret vermesi sonrasında daha iyi bir bonservis bedeli alma şansı doğan Alanyaspor, ödeme planı yüzünden teklifi kabul etmedi.

Ancak bu noktadaki en önemli nokta Efecan’ın artık kariyerinin son üst seviye sözleşmesine imza atacak yaşa gelmiş olması. 32 yaşındaki oyuncu kariyerinin sonuna kadar Alanyaspor’da da kalabilir ancak bir karar verilmesi gerekiyor.

Her seferinde sözleşme uzattıktan sonra büyük bir takımla hakkında görüşülen oyuncunun sözleşmesi sezon sonu bitecek. Hal böyle olunca Alanyaspor ya oyuncusuna son bir iyi sözleşme teklif ederek kariyerini Alanyaspor’da bitirmesini teklif edecek ya da Efecan takımdan ayrılacak. Kaldı ki eğer Alanyaspor sezon sonu oyuncuyla masaya oturmak isterse başarılı oyuncunun bu sözleşmeyi kabul edip etmeyeceği de kesin değil.

Alanyaspor yönetimi, 3 defa büyük kulübün kapısına götürdüğü ancak ödeme planları nedeniyle geri dönmek durumunda bıraktığı oyuncusunu cepte gören bir izlenim veriyor. Ancak Efecan, Alanyaspor için çok emek veren bir oyuncu ve onun emeğinin transferle ya da önemsendiğinin gösterilmesiyle karşılığı verilebilmiş değil.