Efecan Karaca Trabzonspor Yolcusu Olmaya Aday

Aytemiz Alanyaspor’un bayrak adamı Efecan Karaca için transfer söylentileri var.

Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısına teknik direktör değişikliği ile giren Aytemiz Alanyaspor, ikinci yarı hazırlıklarını yeni teknik direktörü Francesco Farioli önderliğinde sürdürüyor.

Yeni teknik direktörlerine alışmaya çalışan takımda, daha önce Francesco Farioli ile birlikte çalışan isimler de bulunuyor. Bu isimlerin başında ise takımın kaptanlarından Efecan Karaca geliyor.

Aytemiz Alanyaspor kadrosunun yeni teknik direktörüne alışması için kilit rol üstlenmesi beklenen Efecan Karaca’nın ismi son günlerde transfer söylentilerinin içinde geçiyor.

Efecan Karaca Alanyaspor İçin Bir Bayrak Adam

efecan karaca

Alanya’nın kapısından 2013 yılında giren Efecan Karaca, o günden beri takımın bayrak adamlarından biri haline gelmiş durumda. Mücadeleci yapısı, kanatta adam eksiltme özelliği, hızı ve sahada olduğu zaman varını yoğunu ortaya koymasıyla Efecan Karaca’nın Aytemiz Alanyaspor camiası için önemi büyük.

32 yaşındaki yıldız oyuncu, bugüne kadar Aytemiz Alanyaspor formasıyla tam 287 maça çıktı. Bu 287 karşılaşmada 28 kez rakip fileleri havalandırmayı başaran milli oyuncu, 50 kez de arkadaşlarına asist yaptı ve onları golle buluşturdu. 287 maçın 78’inde gole direkt katkı vermesinin yanında Efecan Karaca’nın takım içindeki rolü de elbette çok önemli.

Genç oyuncular için bir ağabey rolünde olan oyuncu, yabancıların Alanya’ya ısınması için de takımda kilit rol oynuyor.

Çalıştığı her teknik direktörün ilk tercihlerinden olan Efecan Karaca’nın Aytemiz Alanyaspor ile olan sözleşmesi ise bitmek üzere. En son 21 Şubat 2019’da 3 yıllık sözleşme uzatan Efecan, 30 Haziran 2022 itibariyle serbest kalıyor.

Efecan Karaca Trabzonspor Yolcusu Mu?

Milli oyuncunun sözleşmesinin bitmesine aylar kala, onunla en ciddi olarak ilgilenen takım Spor Toto Süper Lig’in farklı lideri Trabzonspor.

Bu ilgisini resmi yollardan Aytemiz Alanyaspor’a ileten Karadeniz Fırtınası, cevap olarak 1 milyon euro’luk faturayı önünde bulmuştu. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan bir oyuncu için bu parayı vermek istemeyen Karadeniz Fırtınası Trabzonspor, düşünmek için süre istemişti. İkinci teklifi için takas + para formülünü devreye sokan Abdullah Avcı’nın takımı, Aytemiz Alanyaspor’a Yusuf Sarı + 400 bin euro önermişti.

Yaz transfer döneminde de Trabzonspor ile görüşen fakat anlaşamayan Efecan Karaca, kariyerinin son döneminde şampiyonluk yaşamak için Karadeniz’e gitmeye sıcak bakıyor. Lakin buna karşın milli oyuncunun Aytemiz Alanyaspor’un menfaatlerine aykırı hareket etmesi de elbette düşünülemez.

Medyada çıkan haberlere göre, Edin Visca transferini zorlayan Trabzonspor’un Efecan’ı Visca’nın alternatifi olarak düşündüğü belirtiliyor.

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun ise yakın çevresine Efecan’ın olası transferine engel olmayacağını söylediği belirtiliyor. Hem kulüp tarafı hem de oyuncu tarafı birbirlerine büyük bir saygı ve sevgiyle bağlı olduğu için, bu transferin her iki taraf adına da kazançlı bitmesi ilk hedef olarak ortaya konulmuş durumda.

Bir başka deyişle transferin gerçekleşme ihtimali, Trabzonspor’un bu beklentileri karşılayıp karşılayamayacağına kalmış durumda.