Francesco Farioli’den Önemli Açıklamalar

Yardımcı antrenör olarak Türkiye’ye ilk adımını attığı Alanyaspor’da bu sezondan itibaren teknik direktörlük yapmaya başlayan Francesco Farioli, yeni görevine başladıktan sonra ilk kez açıklamalarda bulundu ve çok önemli meselelere değindi.

Alanyaspor’da Geride Kalan Maçlar

Türk futboluna İtalyan etkisini tekrardan hatırlatan ve takımlarında oynattığı oyun tarzıyla dikkat çeken Alanyaspor Teknik Direktörü Francesco Farioli, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Takımın antrenman tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İtalyan teknik adam, harika performanslar sergiledikleri 4 maçın artık geride kaldığını ve 15 günlük aradan sonra ligin tekrardan başlayacağını dile getirdi.

Galatasaray ile oynanacak maç ile alakalı olarak iki takımın da sıfırdan başlayacağını söylemenin mümkün olduğunu aktaran Alanyaspor Teknik Direktörü, maçın iki takım adına da zor geçeceğini ve iki takımın da galibiyeti isteyeceğini hatırlattı.

Geçmişe bağlı kalmamak gerektiğini ve net bir mesaj vermek istediklerini belirten Farioli, gelecek maçlarda ilk 4 maçtaki performansın devamını getirebilmek ve hatta daha iyisini sergileyebilmek niyetinde olduklarından bahsetti.

Afrika Uluslar Kupası’nda mücadele eden Chidozie Awaziem ve Famara Diedhiou ile de değerlendirmelerde bulunan genç teknik adam, iki oyuncunun da oldukça değerli ve önemli oyuncular olduğunu belirtti. Awaziem’in takıma döndüğünü hatırlatan Farioli, Diedhiou’nun takımının mücadeleye devam ettiğini ve en kısa sürede dönmesini istediklerini dile getirdi.

Ara transfer döneminde yeni bir oyuncu isteyip istemediğine dair sorulan soruya net bir cevap veren Francesco Farioli, en iyi transferin eldeki oyuncuların gitmemesi olduğunu belirterek Efecan Karaca iddialarıyla alakalı olarak tavrını ortaya koymuş oldu.

Efecan’ın Son Durumu

Fenerbahçe’de hem teknik direktör hem de kadro şekillendirme çalışmaları doğrultusunda çalışmalar sürerken, özellikle 1 Şubat tarihli haberlerde üst üste Efecan Karaca haberleri ortaya çıkmaya başladı.

Bu konuyla alakalı olarak da yorumlarda bulunan potansiyelli teknik adam, Efecan’ın kalmasını istediğini ve transfer dönemlerini bu gibi haberler yüzünden sevmediğini zira oyuncuların kafasını karıştıranın bu haberler olduğunu ifade etti.

Transfer talebi olan tek oyuncunun Efecan Karaca olmadığını belirten Farioli, herhangi bir oyuncusunu kaybetmek istemeyeceğinin altını çizdi. Oyuncularının transfer haberlerinde adının geçmesinin iyi bir gösterge olduğunu ifade eden İtalyan teknik adam, transfer süreçlerinin domino etkisi yaratabileceğini belirtti.

Bir oyuncu yerine benzer kalitede başka bir oyuncuyu getirmenin her zaman en iyi çözümü veremeyeceğini aktaran Alanyaspor Teknik Direktörü, bu nedenle elindeki tüm oyuncuların takımla yola devam etmesini umduğunu aktardı.

Efecan Karaca transferiyle alakalı olarak Fenerbahçe’nin Alanyaspor Yönetimi ile temaslara başladığı ve oyuncunun transferi için şartları zorladığı iddia ediliyor. Bonservis ve takas oyuncusu gibi tekliflerin masada olduğu Efecan Karaca’nın transferinde önemli olan noktalardan bir tanesi de takasta kimin kullanılacağı ve oyuncunun Alanyaspor’da oynamayı kabul etmeyi isteyip istemeyeceğine dair değişim olarak gösteriliyor.