Hasan Çavuşoğlu’ndan Taraftarlara Takımı Destekleyin Çağrısı

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu taraftarlara çağrı yaparak pazar günü gerçekleşecek Gençlerbirliği maçında herkesi desteğe çağırdı. Başkan Çavuşoğlu, “Taraftarımız pikniğe gitmesin, takımı desteklesin” dedi.

Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda gösterdiği iyi performans ile üst üste galibiyetler alan Alanyaspor’un Başkanı Hasan Çavuşoğlu, tüm taraftarları pazar günü gerçekleşecek Gençlerbirliği maçına destek vermeye davet etti. Çavuşoğlu, “Önümüzde önemli Gençlerbirliği maçı var. Galatasaray ile içeride oynadığımız maçta taraftarımızın çok önemli desteği vardı. Her maçın öyle olmasını istiyoruz. Gençlerbirliği maçı bu pazar öğle saatinde. Taraftarımız pikniğe gitmesin, takımı desteklesin. Galatasaray maçında tribünün her tarafından destek vardı, her maç böyle olması lazım. Taraftara her zaman ihtiyacımız var. Allah’a şükür hem ligde hem kupada yolumuza devam ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Sosyal Medyadan Olumsuz Eleştiri Yapmayın

Antalya’nın takımlarının Süper Lig’de karşılaşması ile ilgili Başkan Çavuşoğlu, “Bir şehrin iki takımından birisi Türkiye Kupası finali oynayacak. Bu çok önemli. Antalya’nın takımları hepimizin takımları. Alanya – Antalya ayrımı yapmadan, taraftarımızın Alanya’ya yakışır şekilde hareket etmesini istiyoruz. Taraftarımızdan en önemli isteğimiz budur. Buradan gençlere sesleniyorum; sosyal medyadan birçok olumsuz eleştiri yazıyorsunuz. Bu eleştirileri kesinlikle yapmayalım. Hem kulübümüze, hem yönetime, hem Alanya’ya bu şekilde zarar verirsiniz. Futbol müsabakaları sahada oynanır ve orada biter. Oradaki neticeye herkes saygı duyar. Özellikle Antalya’nın iki takımının taraftarı arasında asla en ufak bir şey olmasını kesinlikle istemiyoruz ve kabul etmiyoruz. Bununla alakalı valimizle görüştük, Antalya ve Alanya’daki emniyet güçlerimizle de görüşmelerimiz sürüyor. ” şeklinde konuştu.

Kimsenin Taraftarların Arasına Girmeye Hakkı Yok

Başkan Çavuşoğlu, Alanyaspor ile ilgili ”Sosyal medyada olumsuz veya hakaret içerikli yazı yazanlara yasal işlem yapılacağının ve duyarsız kalınmayacağının bilinmesini istiyorum. Sonra bana kimse ‘Bana şu oldu’ diye yakınmasın. Kimsenin iki şehrin futbol takımının arasına girmeye, taraftarların arasına girmeye hakkı yok. Alanyaspor, Antalyaspor hepimizin futbol takımı. Hepsine destek vermek zorundayız. Alanya taraftarından kendini bilenler zaten böyle şeyler asla yapmaz. Birkaç kişi bunu yapmaya çalışırsa da önüne geçeriz. Alanyaspor’a zarar vermek isteyenleri de taraftar olarak asla kabul etmeyiz.” değerlendirmelerinde bulundu.