Melissa Vargas Malatya’yı Ziyaret Etti

Filenin Sultanları olarak da bilinen Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, bu yaz önemli başarılar elde etti. İlk olarak, Milletler Ligi’nde şampiyon olarak Türkiye’ye haklı bir gurur yaşattı. Bu turnuvanın ardından sıradaki hedef Avrupa Şampiyonası idi. Milli takımımız, 2019 yılında Avrupa Şampiyonası’nda final oynamıştı. Ancak, finalde Sırbistan’a 3-2 kaybederek Avrupa ikincisi olmakla yetinmişti. Bu defa işler farklı gelişti. Yarı finalde İtalya’yı, finalde de Sırbistan’ı yenen Türkiye, Avrupa şampiyonu oldu.

Filenin Sultanları’nın hedefleri asla bitmiyordu. Yaz döneminin son turnuvası olimpiyat elemeleri idi. Bu turnuva için Japonya’ya giden milli takımımız, gruptaki tüm maçlarını kazanarak 2024 Paris Olimpiyatları vizesi aldı. Bu yazı harika geçiren ve dünya sıralamasında ilk sıraya yerleşen Filenin Sultanları’nın yıldızı tahmin edebileceğiniz üzere Melissa Vargas idi.

24 Yaşındaki Oyuncu Malatya’ya Giderek Sevenleri ile Buluştu

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Melissa Vargas Kübalı! Ancak, Küba Voleybol Federasyonu ile yaşamış olduğu sorunlardan dolayı milli takımdan dört yıllığına men edildi. Oyuncuyu hem Sırbistan hem de Türkiye istiyordu. Melissa Vargas’ın tercihi Türkiye oldu. 1999 doğumlu oyuncu, Türk vatandaşı oldu. Bu yaz, ilk kez milli takımda oynadı.

Voleybol severler, Melissa Vargas ile Malatya arasındaki ilişkiyi merak ediyorlar. Aslında bu durum sadece bir şakadan ibaret! Melissa Vargas, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını Sultanlar Ligi takımlarından Fenerbahçe Opet’te geçirdi. Kendisi, dört numarayı giymeyi seviyor. Fakat, dört numarayı Fenerbahçe Opet’te farklı bir isim giyiyordu.

Bu yüzden, Melissa Vargas, 44 numaralı formayı aldı. 44, Malatya’nın plakası! Fenerbahçe Opet oyuncusu Aslı Kalaç, geçtiğimiz sezon Melissa Vargas’ın Malatyalı olduğunu ve 44 numarayı da bu yüzden giydiğini söyleyerek bir şaka yaptı. Bu şaka, sosyal medyaya yayıldı. Herkes, esprili bir dille Melissa Vargas’ın Malatyalı olduğunu dile getirmeye başladı. Buna bir de oyuncuyu Türkiye’ye kazandıran Türkiye Voleybol Federasyonu başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın Malatyalı olması eklenince Melissa Vargas’ın Malatya’yı iyice benimsediğinden bahsedebiliriz.

Melissa Vargas, 10 Ekim 2023 günü TVF başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve milli takım menajeri Pelin Çelik ile beraber Malatya’ya gitti. Kendisine burada onur belgesi verildi. Bunun yanı sıra, kayısı, halı ve Yeni Malatyaspor forması gibi hediyeler takdim edildi. Melissa Vargas’ı çok sayıda kişi karşıladı. 6 Şubat 2023 depreminde büyük hasar gören Malatya’nın en kısa sürede eski günlerine dönmesini temenni eden Melissa Vargas, bu şehirde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu da dile getirdi.

Genç Oyuncu Yeni Sezona Çin’de Başlayacak

1.94 boyundaki oyuncu, pasör çaprazı olarak görev yapıyor. Kendisi, 2023 – 2024 sezonunun ilk yarısında Çin’in Tianjin kulübünde forma giyecek. Sezonun ikinci yarısını yüksek ihtimalle Fenerbahçe Opet’te geçirecek. Sezonun bitimiyle beraber milli takımımıza katılacak.