Juanfran Moreno

Moreno’dan Türkiye’ye Övgü

Aytemiz Alanyaspor’un formasını giyen İspanyol futbolcu Juanfran Moreno Türkiye’de, dünyada ve ülkesi İspanya’daki küresel salgın corona virüsü ile ilgili açıklamalar yaptı. Lig maçlarının corona virüsü sebebiyle ertelenmesi ile antrenmanlarına evde devam eden Aytemiz Alanyaporlu futbolular gibi Moreno da evde antrenmanlarını yapıyor.

Moreno istendiği takdirde tek olarak kulübün tesislerinde de antrenman yapabildiklerini ve tesislerinde corona virüsüne karşı sıklıkla dezenfekte edildiğini söyledi. Moreno geçmiş dönemde dizinde bir sakatlık olduğunu lige verilen bu arda da dizindeki sakatlığın geçmesi için antrenman yaptığını belirtti.

’Türkiye’de Mutluyum’’

Avrupa’da corona virüsü sebebiyle yaşanan ölümlerin en yüksek olduğu ve her gün bine yakın kişinin hayatını kaybettiği İspanya vatandaşı olan Moreno Türkiye’de corona virüsü ile mücadelenin iyi yürütüldüğünü ifade etti. Moreno Türkiye’de sağlık sisteminin gelişmiş olduğunu hastane ve yatak sayısının yeterli düzeyde olduğunu belirterek alınan tedbirler ile Türkiye’de corona virüsü ile mücadelenin en az kayıpla atlatılacağına inandığını söyledi. İspanyol futbolcu dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere yardım için başlatılan Milli dayanışma Kampanyasının da çok güzel ve anlamlı bir girişim olduğunu sözlerine ekledi.

Moreno Türkiye’de mutlu olduğunu ve kendini burada güvende hissettiğini de söyleyerek Türkiye’de futbol oynamanın kendisini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.