covid-19

Aytemiz Alanyaspor ‘’Evde Antrenman Yapın’’ Dedi

Corona virüsü covid-19 sebebiyle futbol, basketbol ve voleybol lig maçlarının ertelenmesi ile Süper Ligdeki birçok kulüp bu hafta antrenmanlara başlayacaktı. Covid-19 salgınının devam etmesi ve ülkemizde de vaka sayısının artmasıyla Aytemiz Alanyaspor antrenmanlara toplu olarak başlayamadı. Toplu olarak antrenman yapmanın riskli ve güvenli olmadığı günümüzde birçok kulüp futbolcularının evde antrenman yapmasını istiyor.

Tesislerde Bireysel Antrenman

Aytemiz Alanyaspor futbolcularına ikinci bir duyuruya kadar antrenmanlarına evde devam etmelerini bildirdi. Aytemiz Alanyaspor evde antrenman yapmak istemeyen futbolcuların kulübün sosyal tesisinde antrenman yapabileceği ama bu antrenmanların bireysel ve tek olarak yapılmasını istedi. Covid-19 virüsü temas ile bulaşan bir virüs olduğu için Aytemiz Alanyaspor futbolcuları sosyal mesafeyi korumalarını özellikle vurguladı. Aytemiz Alanyaspor tesislerde bireysel antrenman yapmak isteyen futbolcular her gün saat 11:00-17:00 arası yapabileceklerini de duyurdu.

Aytemiz Alanyaspor Kulübü bu duyurusunu sosyal medya hesabından da paylaştı. Kulüp paylaşımında gerekli önlemleri aldıklarını ve bu süreçte futbolcuların evde kalmaları için duyuruların da yapıldığını kulübün sağlık ekibinin de covid-19 salgını ile ilgili olarak futbolcuların sağlık tetkiklerinin düzenli yapıldığını da açıkladı.