Süper Lig

Aytemiz Alanyaspor’un Başarılı Sezonu

Bu sezon Süper Lig maçlarında başarılı bir performans sergileyen Aytemiz Alanyaspor ligde şampiyonluk adayları arasında ismi geçen bir takımdı. Corona virüsü kapsamında alınan tedbirler içinde olan lig maçlarının belirsiz bir süre ertelenmesi ile Aytemiz Alanyasporlu futbolcular da eve kapandılar. Temas yoluyla bulaşan corona virüsünden korunmanın en güvenli yolunun evden çıkmak olduğunu sıklıkla hatırlatan Aytemiz Alanyaspor Kulübü futbolcuları antrenmanlarını da evde yapıyorlar.

Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut ligin başlaması ile ilgili olan belirsizliğin rahatsız edici olduğunu ama sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyerek bu süreci en az kayıpla atlatmanın önemli olduğunu vurguladı.

Takımların 2 Haftaya İhtiyacı Var

Erol Bulut ligin başlama tarihinin sağlık açısından riskin sıfır olduğu bir tarih olması gerektiğini söyledi. Takımların hazırlık için de 2 hafta gibi bir süreye ihtiyaçları olduğunu söyleyen Erol Bulut Aytemiz Alanyaspor ve ligdeki birçok takımda mayıs sonu sözleşmesi biten çok sayıda futbolcu olduğunu bu konunun da sıkıntı yaratacağını vurguladı.

Erol Bulut bu sezon Aytemiz Alanyaspor’un başarılı bir sezon geçirdiğini geçen sezonlarda ligden düşe riski yaşatan Aytemiz Alanyaspor’un bu sezon şampiyonluk iddiasında bir takıma dönüştüğünü belirtti. Teknik adam ligi en iyi sırada bitirmek ve Türkiye Kupasını da kazanmak istediklerini açıkladı.