Trondsen’in Trabzonspor Macerası Sona Erdi

Trabzonspor, Kap’a yaptığı açıklama ile Norveçli orta saha oyuncusu Anders Trondsen’in sözleşmesinin karşılıklı anlaşma ile sonlandırıldığını kamuoyu ile paylaştı. Anlaşmaya göre fesih bedeli olarak belirlenen 1 milyon 250 bin Euro oyuncuya 11 eşit taksit olacak şekilde ödenecek.

Rosenborg’tan Transfer Edilmişti

Trabzonspor yönetimi, teknik direktör Abdullah Avcı’nın isteği üzerine Norveçli oyuncuyu Rosernborg kulübünden 90 bin Euro karşılığında bonservisi ile transfer etmişti. Orta sahanın yanında sol bek bölgesinde de görev alabilen oyuncuyu Abdullah Avcı joker olarak kullanmak istiyordu. Ancak işle beklenildiği gibi gitmedi. Sezona sol bek olarak başlayan Trondsen yaşadığı sakatlık nedeniyle bir türlü düzenli olarak forma giymeyi başaramadı.

Ön Çapraz Bağ Sakatlığı Geçirdi

Norveç milli takımın da formasını giyen ve uzun uğraşlar sonunda kadroya katılan Andres Trondsen ligin henüz başında sol bekte as oyuncu olarak görev almaya başlamıştı. Performansı ile hem Trabzonspor taraftarının hem de teknik heyetin gözüne girmeyi başaran Trondsen, bu dönemden sonra talihsiz bir sakatlık yaşadı. Trabzonspor’un Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde yaptığı idmanda ön çapraz bağlarını koparan Norveçli oyuncu uzun bir süre sahalardan uzak kalmak zorunda kalmıştı.

Trabzonspor formasıyla sadece 14 karşılaşmaya çıkabilen isim sakatlığının da etkisiyle kadroda düşünülmeyen isimlerden biri haline geldi. Geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlayan bordo mavililerde tüm oyuncuların yüksek performans vermesi ve yazın Kasımpaşa’dan 3.5 milyon Euro bonservis bedeliyle 22 yaşındaki genç sol bek Eren Elmalı’nın transfer edilmesi, Trondsen’in tamamen ikinci plana atılmasına neden oldu.

Rehabilitasyon sürecinin yavaş yavaş sonlarına doğru gelen Norveçli oyuncu Andres Trondsen için yaz aylarında İsveç ekibi Göteborg’tan ciddi bir teklif gelmişti. Ancak Trabzonspor yönetimi, İsveç kulübü ile yapılan uzun süreli görüşmeler sonucu bir anlaşma sağlayamadı ve Trondsen’in Göteborg’a transferi gerçekleşmedi.

Norveçli oyuncunun sakatlıktan beklenen dönüşü yapamaması ve yapılan transferlerle hem sol bek hem de orta pozisyonunda rotasyonun oldukça kalabalık olması nedeniyle Trondsen’in Trabzonspor’da bir geleceğinin olmayacağı kararına varıldı. Bu kararın ardından 27 yaşındaki oyuncu ve menajeri ile sözleşme feshi konusunda görüşmelere başlandı. Yapılan uzun görüşmeler sonucunda oyuncuya net olarak 1 milyon 252 bin 500 Euro tazminat ödenmesine ve bu tazminatın toplamda 11 taksite bölünmesine karar verildi. Norveçli oyuncu cephesinin anlaşmayı kabul etmesi ile taraflar imzaları attı ve Trabzonspor tarafından resmi Kap açıklaması yapıldı.

Sakatlığını atlatıp rehabilitasyon sürecinin de sonuna gelen Norveçli oyuncu Andres Trondsen yeniden ilk 11’de süre alabileceğibir kulüp arayışına başladı. 27 yaşındaki oyuncunun yaz transfer döneminde Trabzonspor ile görüşmeler gerçekleştiren İsveç ekibi Göteborg ile anlaşma imzalaması bekleniyor. 27 yaşındaki oyuncunun hedefi ise tekrar istikrarlı performans sergileyip Norveç Milli Takımına en kısa sürede geri dönmek.