Süper Lig’de 9 Futbolcudan Sürpriz Hamle

Süper Lig’deki 9 futbolcudan sürpriz bir hamle geldi. 9 oyuncunun hepsi sezon başladıktan hemen sonra rotasını değiştirmeye karar verdi. Spor Toto Süper Lig döneminde 9 futbolcu, bu sezonda geride kalan bu 7 hafta içinde 2 tane takımın formasını giydiler. Lig döneminde bu sezonda başladığı andan itibaren farklı periyotlar geçildi. Lig’de bu sezonda ve transfer dönemi bitiminde yani bu dönemler arasında 5 hafta periyotun geçildiğini gördük.

Bu sezon içerisinde sezona başladığı kulüp ile yollarını ayıran ve Süper Lig’de başka takıma transferi gerçekleşen futbolcuların gündemde olduğunu görüyoruz. Bu futbolcular her 2 kulüpte de forma giydiler ve hepsinde rota değişikliği yaşandı.

Yön Değiştiren 9 Oyuncu

Süper Lig’de 9 futbolcu bu haftanın gündeminde. Kartal Kayra Yılmaz, Emre Akbaba, Jean Evrard Kouassi, Kerem Atakan Kesgin, Tayyip Talha Sanuç, Ahmed Musa, Taylan Antalyalı, Emre Kılınç, Tayfur Bingöl oyuncuları gündemde olan 9 oyuncu. Kartal Kayra Yılmaz ilk kulübü Beşiktaş idi ve maç sayısı 3’tü. İkinci kulübü Ümraniyespor olan Kayra Yılmaz’ın maç sayısı ise 4’tü.

Emre Akbaba Galatasaray’da ilk olarak 5 maç sayısı ile bulundu. Akbaba’nın ikinci kulübü Adana Demirspor idi ve maç sayısı 2 taneydi. Jean Evrard Kouassi 5 maç sayısıyla ilk olarak Trabzonspor’da yer aldı. Karagümrük ikinci kulübüydü ve maç sayısı 2’ydi.

Oyuncuların İlk Kulüpleri ve İkinci Kulüpleri

Kerem Atakan Kesgin’in ilk kulübü Sivasspor idi ve 2 maç ile sayı yaptı. Beşiktaş ikinci kulübü ve 1 maç sayısıydı. Tayyip Talha Sanuç ilk kulüp olarak Adana Demirspor’daydı, maç sayısı 3’tü. İkinci kulüp Beşiktaş’tı ve maç sayısı 2 idi. Ahmed Musa ilk kulübü Karagümrük, maç sayısı 3; ikinci kulübü Sivasspor, maç sayısı ise 2 taneydi.

Taylan Antalyalı’nın ilk kulübü Galatasaray’dı ve maç sayısı 1; ikinci kulübü Ankaragücü ve maç sayısı 2’ydi. Emre Kılınç ilk kulüp olarak Galatasaray’da yer aldı ve maç sayısı 2 taneydi. İkinci kulübü Ankaragücü idi. Maç sayısı 2 taneydi. Tayfur Bingöl ilk kulüp Alanyaspor’da ve maç sayısı 4 idi; ikinci kulüp olarak ise Beşiktaş’ta 2 maç sayısıyla yer aldı.